Už sedmé zastavení pražské World Tour v basketbalu o třech hráčích najde o víkendu útočiště přímo v srdci města na Václavském náměstí. „Na Pražském hradu se nám loni moc líbilo. Ale přece jen tam nebylo tolik diváků. A co může být hezčího než basketbal s kulisou Národního muzea,“ vysvětluje důvody návratu organizátor Martin Peterka.

Čeští fanoušci se mají na co těšit, a to nejen proto, že vstup na akci je zdarma. Mezi dvanáctkou účastníků se představí sedm nejlepších týmů World Tour a také domácí jedničky z Humpolce.

Těm los příliš nepřál. V sobotu od 16.30 hodin si ve skupině zahrají s největším favoritem na zisk prémie pro vítěze (30 000 dolarů), celkem Novi Sad. Od 20.00 pak změří síly s lotyšským Ventspilsem. „Tour je natolik našlapaná, že v ní nenajdete slabé soupeře,“ nechce se zabývat složením skupin Ondřej Dygrýn.

Kapitán humpoleckého týmu věří, že se jejich družina představí i v nedělních vyřazovacích bojích nejlépe ve finále (od 19.00 vysílá ČT sport). „Jsme kompletní. Bude záležet jen na formě.“

Už od pátku si to na stejném místě rozdají ženy. A ani české reprezentantky nejsou bez šance. „Naše holky vyhrály před měsícem turnaj série ve Francii. Věříme, že se i v Praze poperou o vítězství,“ míní Peterka. Souboj o zlato v podání něžnějšího pohlaví je na programu v sobotu v pravé poledne.