První, vedoucí, padla z trestného rohu v desáté minutě utkání, druhým pak pečetila výhru hostujícího celku.

 „Roh jsme zahrály velmi špatně. Míček jsme špatně chytily, nahrály ho doleva, což protihráčky zmátlo. Kamila Dukátová se na kruhu skvěle zorientovala, nahrála mi na teč a bylo to," popisovala souhru okolností vedoucí k úvodnímu úspěchu červenobílých Renata Capouchová. Ani po této brance ale Slavia nijak nekoncertovala.

 „Úvod zápasu výrazně ovlivnil déšť. Nechci se vymlouvat, ale s mokrou hokejkou, která klouže, se špatně hraje. Podmínky ale byly regulérní a především pro obě družstva stejné," nehledala výmluvy rychlonohá útočnice.

 „Hra se nám začala dařit až ve druhém poločase, kdy jsme projevily podstatně větší tah na branku než klokanky. Ty odešly především fyzicky," přiznala reprezentantka, jež se před sezonou vrátila do Edenu ze zahraničního angažmá.

 „Nastupovala jsem v italském HF Řím, který v červnu bohužel sestoupil z nejvyšší soutěže. Jinak bych asi ještě pokračovala, jelikož je italská soutěž trošku kvalitnější než česká. Zápasů na jihu Evropy se ale nevzdávám, hostování alespoň v jednom duelu 2. ligy bych si na podzim ráda vyzkoušela," nezakrývala touhu po dalších zkušenostech hráčka, která hodnotí podzimní část extraligy střízlivýma očima.

 „Sezona teprve začíná. Něco se povedlo, něco ne. Věděla jsem, co mě tu čeká, vše splnilo mé očekávání," dodala se smíchem Capouchová.

TJ Bohemians Praha – SK Slavia Praha 1:4 (0:1)

Branky: Reichlová – Capouchová 2, A. Mejzlíková, Bížová.