„Tam bude určitě výborná atmosféra, spolužáci i známí se na mě přijdou podívat,“ těší se vícebojařka SSK Vítkovice. V letošním roce se svěřenkyně Michala Buzka soustřeďuje právě na víceboj. Ačkoli má světovou formu ve výšce, nominaci pro MS si vysloužila i v dalších disciplínách.

„Kromě mistrovství světa je mýmcílem i účast na juniorské Evropě, takže při téhle zátěži už by toho bylo moc,“ prozradila plány Cachová. Evropský šampionát juniorů hostí v červenci nizozemské Hengelo.

Cestu Katky Cachové za světovou medailí podporuje projekt „olympijské naděje“, který aktuálně sdružuje pět mladých sportovců.

Patronem atletky se stal olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík.

„Bydlím v Praze a Katka trénuje v Ostravě, ale díky současné technice není problém si poslat fotky a nahrávky a následně trénink vyhodnotit,“ vypočítal Změlík.

„Donedávna jsem ho znala jen z televize, tabulek nebo z vyprávění svého trenéra,“ přiznala Cachová, které v době Změlíkova olympijského triumfu byly dva roky.

Kateřina studuje na stejné škole jako hvězdy světové atletiky Denisa Ščerbová nebo Jaroslav Bába. „ S Denisou se ve škole vůbec nevidíme, ona tam skoro nechodí,“ směje se studentka Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových. „I když já vlastně taky moc ne.“ V dětství vzhlížela Cachová k Tomáši Dvořákovi a Romanu Šebrlemu. Když měření se světovou špičkou pro ni začalo být aktuálním, stala se jejím atletickým vzorem královna sedmiboje Carolina Klüftová.