Na turnaji neprohrál ještě ani jeden set. Jako první český squashista v historii získal zlatou medaili z vrcholných turnajů. Od čtvrtka do neděle bude Viktor Byrtus ve skleněném kurtu opět prohánět juniorské soupeře.

„V Gutovce je skvělá atmosféra, moc si hraní ve skleněném kurtu na netradičním místě užívám. A zatím vychází vše podle plánu,“ dodal Byrtus, kterého zároveň těší, že v rámci turnaje jednotlivců neztrácel na kurtu tolik času se soupeři. „Pošetřil jsem sílu na souboje v rámci týmů.“

Byrtus se společně s Markem Panáčkem, Petrem Nohelem, Michaelou Čepovou a Terezou Šlehoferovou představí už ve čtvrtek. V rámci soutěže hrají zápas vždy dva junioři a jedna juniorka, celkem se odehrají tři utkání.

Při prvním český tým vyzve v rámci skupiny D Izrael. V následujících dnech narazí pak na Skotsko, Belgii a Maďarsko. Do čtvrtfinále a bojů o medaile postupují dva nejlepší. Celkem je přihlášeno dvacet týmů ve čtyřech skupinách.

Češi v loňském roce vybojovali bronzové medaile na mistrovství světa v Indii. „Patříme k adeptům na medaili. Nasazení jsme do turnaje byli jako čtvrtí. Mezi favority se kromě nás počítají Anglie, Skotsko, Irsko nebo Švýcarsko,“ prohlásil Tomáš Fořter, ředitel evropského šampionátu.

Dovolí si i frajeřinky

Byrtus ve středu v rámci dne volna odpočíval a jen lehce potrénoval. Zaměřil se také na trick-shoty, kterými při hře zpestří výměnu. Talentovaný hráč se nebojí zahrát míč mezi nohama nebo při dopadu míče několikrát raketou ho ve vzduchu obtočit a pak ho nečekaně zahrát. Někdy předvede úder za zády.

„Před třemi lety jsem takové frajeřinky často trénoval. Vím, že trick-shoty mohou soupeře rozhodit, jde o nečekaný úder. V dospělých se to moc často nevidí, ale v juniorech si to občas dovolím. Asi je v Gutovce znovu trochu zapojím,“ prohlásil Byrtus.

Ve čtvrtek od 14:30 nastoupí Češi proti Izraeli a v 19:00 proti Skotsku, v pátek od 10:00 je čeká na skleněném kurtu v Gutovce Maďarsko a od 17:00 Belgie. Utkání z Gutovky budou přenášeny živě na Playo.tv.