Tomáši, jak hodnotíte turnaj?
Pozitivně, byl jsem příjemně překvapen umístěním, ale velké závěry z toho nedělám. Na týmech byla znát těžká příprava. Dobré je, že jsme se s únavou vyrovnali nejlépe. Zároveň nám tento turnaj ukázal nedostatky, na kterých budeme muset pracovat.

V čem jste byli na akci nejlepší?
Trenéři zkoušeli všechny hráče, které měli k dispozici, a tak nelze říct, že jsme byli nejlepší. Nicméně silnou a zároveň pro mě překvapivou stránkou byly výkony našich mladých hráčů, kteří zatím zaslouží pochvalu za to, jak se chopili své šance.

Jak jste vnímal konkurenci na turnaji?
Ani konkurenci nechci nijak zveličovat. Nicméně účast čtyř extraligových, dvou prvoligových a dvou týmů z nejvyšší slovenské ligy naplnila naše očekávání kvalitního turnaje.

Jak cenné je prvenství?
Nepřeceňujeme ho. Přinejmenším je výhra pozitivní pro naši sebedůvěru a chuť do další práce.

Nezajídá se vám už příprava?
Popravdě řečeno už celkem ano. Byla náročná více než kdy jindy, a tak na nás zápasy působily jako spása od ne příliš zábavného běhání. (směje se)

Co v ní máte za sebou?
Tým zahájil přípravu soustředěním v Harrachově, kde za necelých sedm dní absolvoval celkem 25 tréninkových jednotek. Dále jsme se přesunuli do Prahy, kde střídáme halu v Ruzyni se sportovním areálem Juliska. První herní prověrkou byl právě turnaj v Novém Veselí.

Co vás v ní ještě čeká?
Tréninky pomalu přesuneme pouze do haly. Tento týden zakončíme dvoudenním turnajem v Jičíně, kde nás čekají celky Jičín, Povážská Bystrica a Brno. Posledních sedm dní před ligou najedeme na klasický model.

Loni vás sužovala zranění. Jak je to v přípravě?
Musím to zaklepat, zatím tým i přes náročné tréninky zdravotně drží. Samozřejmě se objevily menší šrámy, ale šlo o zranění, která si vyžádala léčbu maximálně několik dní. U mě samotného je pozitivní, že přes občasné lehké bolesti koleno drží.

Jak se tým jeví? Bude letošní Dukla silná?
Tým, jako už posledních pár let, počítá spíše odchody než posily, a tak nás opět čeká těžká sezona. O to víc, že většina týmů v extralize posiluje. Nicméně se nevzdáváme odpovědnosti a medailových ambicí, lépe povinností vůči klubu s názvem Dukla. Tento rok je potřeba do hry vložit, více než kdy jindy, lehkost a především srdce.

Statistiky

Dukla – Frýdek-Místek 29:21, – ŠKP Bratislava 21:17, – Nové Veselí 24:20, – Hlohovec 24:22.

Dukla: Petržala, Rangl – Syřínek, Komárek, Šůstek, Jeníček, Kastner, Petružela, Reichel, Bradáč, Rams, Šik, Mráz, Kern, Polášek, Kotrč. Trenér Pauza.

Konečné pořadí:

1. HC Dukla Praha
2. HC SPORTA Hlohovec
3. Talent M.A.T. Plzeň
4. TJ Sokol Nové Veselí
5. SKP Frýdek-Místek
6. HBC Ronal Jičín
7. HBC Strakonice 1921
8. ŠKP Bratislava