Na otevřeném mistrovství republiky skončila až osmá. Dokonce vyklidila pozici nejlepší pražské závodnice. To se pak člověku honí hlavou všelijaké myšlenky.

„Vůbec se mi nechtělo trénovat. Dostavil se splín," vzpomíná nyní už s úsměvem dvacetiletá dívka. Jak k proměně došlo? Stačilo 'málo', přišel úspěch.

„Amsterdam mně vrátil chuť soutěžit. Mezinárodní závody vás vždycky nakopnou. Už jenom proto, že se porovnáte s gymnastkami dalších států a vidí vás jiní rozhodčí než čeští," vysvětluje třetí nejlepší žena holandského víceboje.

„Naprostá spokojenost. Před akcí jsem vůbec nečekala, že bych se mohla umístit na medailových příčkách," přiznává Andrea, která střídala lepší a horší okamžiky.

„Podle představ se mi podařily míč a obruč. Ve stuze přišla drobná chybka. Nejhorší byly kužele. Náčiní mi vylétlo při běžném kroužení z ruky. Hloupá chyba za hodně bodů," hodnotí gymnastka, již nezradily kužele poprvé.

„Proč? Netuším," krčí rameny bronzová medailistka, která by si radost z cenného kovu ráda zopakovala také o víkendu v Brně na Moravia cupu. „Kdo ne. Nad umístění ale řadím dobrý pocit z dobře zacvičených sestav," říká.

Výsledky amsterdamského víceboje1. Natascha Wegschelder (Rakousko) – 60,900
2. Inessa Rif (Finsko) – 58,800
3. Andrea Kheilová (Česko) – 54,650
4. Vanessa Nachbaur (Rakousko) – 51,600
5. Charlotte Fifis (Holandsko) – 51,200
6. Josefine Olssen (Švédsko) – 50,050