Český squash pokračuje ve svém vzestupu, v současné době má tři hráče ve světové stovce, a to ještě Jakuba Solnického dělí od této mety pouze sedm míst. Elitní domácí hráči jezdí na prestižní turnaje a jedním z důkazů toho je účast na MS týmů. Výběr místa na Novém Zélandu není náhoda. „Novozélanďané squash milují. A protože nemají mnoho příležitostí vidět ty nejlepší hráče světa naživo, očekávám skvělou atmosféru. V minulosti se jejich výběr umístil na předních příčkách na MS a jejich systém vyprodukoval spoustu hráčů užší světové špičky,“ zdůraznil Uherka, bývalý elitní hráč a nynější reprezentační trenér.

Češi odlétají do místa šampionátu v neděli, takže budou mít na aklimatizaci čas. „Pro nás jsou nejdůležitější zápasy v prvních dvou dnech. Rádi bychom skončili do patnáctého místa, ale podle konkurence věřím, že máme na to být také o pár příček výš,“ doplnil Uherka. Los základních skupin ještě není k dispozici, ale soupisky jednotlivých týmů už ano. Z nich je patrné, že se šampionátu účastní ti nejlepší squashisté.

Český tým si na MS zahrál naposledy v roce 2017 ve Francii, kde obsadil celkové 21. místo. Při dalších dvou předchozích účastech v letech 2003 a 2013 skončili Češi na 23. a 25. místě.