Jmenované duo se chopilo otěží zápasu hned zkraje. Už ve dvacáté sedmé sekundě nabíjela Bočanová a Křížová pálila. Ani ne po dvou minutách se trefila za záda domácí Sukové znovu stejná hráčka, po unikátní nahrávce… Hádejte koho?

Čistý hattrick dokončila Křížová v desáté minutě a Herbadent se jal hrozivé vedení svého soka likvidovat.

Billá umístila v přesilové hře svou ránu přesně do levého růžku branky klokanek a půl minuty před koncem první třetiny zařídila kontaktní branku znovu v přesilovce Krupnová. Bohemians ale stihlo díky Zlámalové znovu odskočit na rozdíl dvou gólů.

Ani do druhé třetiny nevstoupily favoritky šťastně. Bohemians stačila opět půlminuta od zahájení, aby využilo zaváhání domácích a skóre navýšilo. Když útok Herbadentu přiváděla k zoufalství skvěle chytající Christianová, bylo zřejmé, že se zrodí překvapení.

To si dobře uvědomovala i kapitánka Herbadentu Dominika Šteglová.

 „O osudu utkání rozhodl náš menší důraz. Hráčky Bohemians na mě působily týmovějším dojmem a měly i více štěstí. To jsme si my vybraly v první den série. Tentokrát nám do branky nespadlo snad vůbec nic," líčila čtyřiadvacetiletá útočnice, pro níž je hra soupeřek nepříjemná.

 „Bohemka hraje hodně silový, kontaktní florbal, se kterým se zatím nedokážeme popasovat. Těžko se soustředíme na hru, když po odehrání míčku dostaneme ještě nasypáno," pokračovala česká reprezentantka, která neviděla za prohrou vynikající individuální výkony klokanek.

 „Eliška Křížová je samozřejmě kvalitní hráčka. Osobně jsem si jí ani moc nevšimla. Góly sice dala, ale díky vynikající práci celé lajny," dodala.

 „To se divím, že si mě Dominika nevšimla. U rozhodčích si na mě totiž často stěžovala," usmívala se kapitánka zelenobílých Eliška Křížová, jež se před sérií zvučného jména úřadujících mistryň nezalekla.

 „Po víkendu jsme si daly za cíl zisk jedné výhry. Jsme rády, že jsme ho dodržely," prohlásila sebevědomě.

 „Oproti úvodnímu zápasu stálo na naší straně štěstí. Do toho druhého jsme doslova vlétly, naši hru zdobila vysoká produktivita, víc jsme prostě chtěly, hrály týmověji. Pomohlo nám i to, že rozhodčí pískali výborně. Místo toho, abychom se rozčilovaly, jsme se mohly soustředit jen na hru," vypočítávala pozitiva vyhlášená střelkyně, která už se těší na domácí odvety.

 „Chtěly bychom samozřejmě zvítězit v obou zápasech, i když ani za jednu výhru bychom se nezlobily. Pokud budeme hrát stejně jako dneska, máme šanci. Věříme, že nám pomůže i bouřlivé prostředí naší haly. Na Děkance je menší hlediště a diváci tak stojí přímo u hřiště. Pokud se bavíme o příčinách výhry, nesmíme zapomenout právě na ně. Naši fanoušci byli prostě skvělí. Děkujeme jim, moc nám pomohli," doplnila.

Série se nyní stěhuje na Děkanku, kde pokračuje v sobotu 6. a v neděli 7. dubna dvěma utkáními.

Herbadent SJM Praha 11 – FbŠ XTG Bohemians 6:10 (2:4, 1:3, 3:3), stav série 1:1
Branky: 12. Billá, 20., 43. a 59. Krupnová, 40. Theodosisová, 51. Jílková – 1., 3., 10. a 21 Křížová, 20. Zlámalová, 29. a 51. Hyršlová, 35. Vondráčková, 59 a 60. Bočanová.