Úvod obstaral duel žen Slavie s Hostivaří. V týmu Slavie se již představila i posila z Bohemians, reprezentantka Jindřiška Reichlová.
Žádné překvapení se nekonalo, Slavia od prvních sekund ovládla hru a skóre plynule rostlo. Po poločase 6:0 nakonec Slavia vyhrála 12:1. Pěti góly se na tom podílela Bížová, čtyřmi Šípalová.

Ve druhém utkání Rakovníka s Bohemians doplatily Pražanky na slabší úvod zápasu a i když ve druhém poločase vydatně finišovaly, na víc než těsnou prohru 4:5 to nestačilo.

Zápas Slavie s Rakovníkem zahájily Středočešky velkým stylem. Neustálým pohybem a důrazem nutil Slavii k chybám a tak byl výsledek v poločase 2:2. Ve druhé části Slavia zvýšila pohyb i přesnost, Rakovníku docházely síly a tak góly padaly pouze do jeho branky – 8:2.
Souboj Hostivaře s Hradcem Králové byl dlouho vyrovnaný. Pražandy rozhodly o zisku tří bodů až v závěru díky dvěma gólům Košťálové a jednomu D. Neplechové.

Velké překvapení se zrodilo v pražském derby Bohemians a Pragy. První poločas ale tomu nenasvědčoval, Praga měla více ze hry a v poločase vedla 1:0. To se ovšem ukázalo jako nedostačující, protože Bohemačky ve druhém poločase skóre otočily a Pragu překvapivě porazily 3:1.

Slávistky mají před sebou nejenom obhajobu titulu, ale i náročný úkol obstát na konci února v A divizi Pohárů mistrů. Jde o úkol mimořádně obtížný, protože hned sedm hráček ze Slavie bude muset střídat klubovou přípravu v hale s přípravou reprezentace na Světovou ligu, která začne ve Valencii hned  další den po Poháru mistrů. Zeptali jsme se proto hráček i trenérů na jejich názor, zda tuto situaci dokáží zvládnout.

„Prvořadým cílem klubu je obhajoba titulu a minimálně se udržet v A divizi. Věřím ale v lepší výsledek, než pouhé udržení. Nejsem ale nijak přehnaně optimistický, protože klíčovým bude stav týmu v únoru. Pro naplnění tohoto cíle byl proto tým posílen o reprezentantku Reichlovou," říká trenér Slavie Lukáš Lahoda.

„Klíčem bude načasování formy. Z kombinace halového a pozemního hokeje ani tak obavy nemáme, spíše se obáváme únavy z Poháru (za dva a půl dne odehrají pět zápasů – pozn. autora). Dopředu nelze říct, jak to může vypadat, protože takováto kombinace halového a pozemního hokeje se ještě v historii nevyskytla. Bude to něco úplně nového, ale v A divizi se chceme udržet," dodává.

"Hlavní motivací je možnost zahrát si poprvé v kariéře A divizi Poháru mistrů. Docela se na Pohár těším," chválí si čerstvá posila Slavie z Bohemians Jindřiška Reichlová.

Extraliga žen

Slavia – Hostivař 12:1 (6:0) Bížová 5, Šípalová 4, Capouchová 2, Reinosová – J. Neplechová.
Rakovník – Bohemians 5:4 (3:1) Hanzlová 2, Vorlová 2, Prchalová – Trojanová, Nedvědová, Borská, Soukupová.
Praga – Hradec Králové 5:1 (2:0) A. Kolářová 3, Kavanová, M. Kubů – Tláskalová.
Slavia – Rakovník 8:2 (2:2) Bížová 3, A. Mejzlíková 2, Reinosová, Capouchová, Šípalová – B. Polcarová, Hanzlová.
Hostivař – Hradec Králové 3:0 (0:0) Košťálová 2, D. Neplechová.
Bohemians – Praga 3:1 (0:1) Soukupová, Borská, Nedvědová – Rýcová.
Pořadí po 2. kole: 1. Slavia 6 bodů, 2.-5. Praga, Bohemians, Rakovník a Hostivař 3 body,
6. Hradec Králové 0 bodů.

Extraliga mužů

Slavia –  Hradec Králové 4:3 (2:2) Piterák 3, Ťopek – Machút 2, Krýsl.
Rakovník – Litice 13:4 (6:2) Jahoda 5, M. Seeman 2, Hlína 2, Procházka 2, Hornof, Beneš – Koryťák 2, Kalvas, Kumplík.
Bohemians – Bolevec 6:2 (1:1) Vespalec 2, Průcha, Řehák, Peřinka, Plachý – Lomský 2.
Slavia – Rakovník 3:6 (2:3) Piterák 2, D. Vacek – M. Seeman 2, Beneš 2, Hornof, Procházka.
Hradec Králové – Bolevec 7:2 (2:0) Hynčík 3, Krýsl 3, Machút – Bicek, Lomský.
Litice – Bohemians 2:10 (2:3) Hošek, Kudlič – Vespalec 3, Trávník 3, Průcha 2, Pauer, Holub.
Pořadí po 2. kole: 1.-2. Rakovník a Bohemians 6 bodů, 3.-4. Slavia a Hradec Králové 3 body,