Blue Coral, která bude mít v sedle Jiřího Chaloupku, je favoritem. Jak by také ne, když pětiletý tmavý hnědák proměnil svá dvě vystoupení v Miláně v první a druhé místo.

Soupeřem v dostihu na 1600 metrů by mu měl být především Sharpour s žokejem Václavem Janáčkem, Iryklon s žokejem Janem Rájou a naprosto nečekaný vítěz z francouzského Longchamp The Joe McArdle, kterého povede Martin Srnec.

„Nechceme nic podcenit, samozřejmě, že jsou tito koně těžkými soupeři, ale Blue Coral by měl být přece jen o něco lepší,“ poznamenal trenér Šatra, který připravuje i dalšího koně v poli – Asijského Tygra.

Šatra bude mít i ve stejně dotované Velké Ceně českého turfu Pražské energetiky na 2400 metrů své želízko v ohni. A i když jeho svěřenec Mariydi bude rovněž favoritem, jeho úloha je o poznání těžší než Blue Corala.

V sedle se objeví populární žokejka Iva Milíčková, která si odskočí do Chuchle z britských ostrovů. Dostihový festival, který se koná pod záštitou pražského primátora Pavla Béma, začíná ve 14 hodin.

„Ve Velké ceně Prahy je sice jen sedm koní, ale za to velmi kvalitních. Na ten dostih se hodně těším, i když dávám jasně největší šance Blue Coralovi, nejen proto, že ho povede můj synovec,“ dodal čtyřnásobný vítěz Velké pardubické a trenér Václav Chaloupka. Ten se věnuje také klusáckým dostihům a v sobotním mítinku v Chuchli, který startuje ve 14 hodin, se představí dvakrát v sulce.

(alp)