„Nejsem nervózní, víc nervózní jsem z toho, že ve středu máme lézt ferratu a já se bojím výšek. Kolo nějak ušlapu a trošku se bojím sedací partie, že ke konci bude asi trochu problém," řekl novinářům Berger s tím, že se na cestu vybavil krémem na znecitlivění, měsíčkovou mastí a dětským pudrem.

Ke třem účastníkům, kteří pojedou celou trasu, se na tři dny připojí také bývalý hokejista Patrik Eliáš. Ten novinářům řekl, že ho jízda na kole baví a v poslední době trénoval i pětkrát týdně.

Nadace podporuje aktivní životní styl

Na dnešní zahájení přišli účastníky podpořit také bývalí sportovci Šárka Strachová a Aleš Valenta, na prvních pár kilometrů se zapojili také například předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma a desítky dětí.

Za nápadem absolvovat cestu do Splitu přišel loni podnikatel a filantrop Saran, když propukla první vlna epidemie covidu-19 a byly omezené možnosti cestování. Už tehdy trasu absolvoval.

Akci nazvanou Bike Challenge 2021 pořádá nadace Sport 2 Life, která podle svého webu podporuje aktivní životní styl u dětí a mládeže. Organizuje vzdělávací programy, soutěže a projekty, do kterých se zapojují základní školy, a snaží se tak inspirovat k pohybu děti v ČR, Chorvatsku a Turecku.