Na uzavírky se motoristé musejí připravit v první, druhé, páté, sedmé a osmé městské části. Některá omezení navíc začnou už v pátek v okolí náměstí Jana Palacha, u kterého je start a cíl závodu s názvem Sportisimo 1/2Maraton Praha. V sobotu od 9:30 do 13 hodin bude kvůli sportovcům neprůjezdný mimo jiné Čechův i Mánesův most.

Další komunikace včetně mostu Legií, Palackého a Libeňského mostu či Těšnovského tunelu bude policie uzavírat až průběžně v době závodu. Hodinu po poledni už by měla většina dopravních komplikací zmizet.

Pražský dopravní podnik (DPP) se chystá „etapovitě“ omezit provoz tramvají a autobusů v centrální části hlavního města. Podle DPP bude zhruba od 09:30 do 11 hodin zavedena náhradní autobusová doprava X3 na trase Podolská vodárna - Výtoň - Albertov - Karlovo náměstí - Novoměstská radnice. Omezení se dotkne autobusových linek číslo 176, 194 a 207. „S ohledem na tyto změny doporučujeme v centru města využívat linky metra, jejichž provoz v případě zvýšené přepravní poptávky posílíme,“ informoval DPP na webu s přehledem všech změn.

Mezinárodní běžecký závod doplňuje v Praze ještě adidas Recode Running Festival, kterého se účastní třeba i olympionička a bývalá lyžařka Eva Vrabcová Nývltová. V pátek v kině Atlas proběhne premiéra běžeckých dokumentů. Organizátoři lákají fanoušky pohybu na různé soutěže a doprovodné akce. Běžci se mohou inspirovat, nasbírat motivaci na sobotní vyvrcholení nebo třeba jenom fandit odhodlanějším kolegům.