Karolína Plíšková vstoupila do finálového klání naprosto senzačně a hned první čtyři hry ukradla pro sebe. Pak sice zaváhala při svém servisu, ale povedeným rebreakem se znovu uklidnila. Její nabité sebevědomí z ní přímo sršelo a sázela jeden vítězný úder za druhým.

Jako klíčový se ukázal také vstup do druhé sady, protože hned při první příležitosti opět sebrala Kerberové podání. Tento náskok kontrolovala až do úplného konce a zaslouženě mohla po posledním fiftýnu zvednout radostí ruce nad hlavu. V zápase nakonec nasázela sedm es a třiatřicet vítězných úderů, na což Kerberová neměla žádnou odpověď.

Trenérský trumf

„Byl to skvělý týden, cítila jsem, že hraju perfektně,“ nechala se slyšet Plíšková v pozápasovém rozhovoru. „Byla jsem tu třikrát ve finále a dvě z toho jsem dotáhla do vítězného konce. Sedí mi zdejší prostředí, počasí a také diváci jsou fantastičtí,“ řekla si o další aplaus ve stoje světová dvojka.

„Po poslední výhře na tomto turnaji jsem ve Wimbledonu vypadla ve druhém kole, takže doufám, že to tentokrát bude lepší,“ rozesmála publikum rodačka z Loun. „Většinou se mi na Wimbledonu nedaří, tak jsem angažovala do týmu někoho, kdo má zkušenosti s tím, jak tam vyhrát,“ připomněla novou posilu ve svém trenérském týmu Conchitu Martinezovou.

Nezbývá než věřit, že české jedničce tento lišácký krok vyjde. Do nejstaršího grandslamu světa vstoupí Plíšková už v pondělí.