Pohyby v kádru minimální. Na hostování odešlo několik nadějných dorostenců, další se perou o příležitost v áčku Dukly, případně v nově vytvořeném druholigovém béčku. O příchodu prešovské spojky Tibora Tribuse se stále jedná. Čeká se, zda Slovenský svaz něco sleví. „Nikoho nesháníme. Se složením týmu jsme spokojeni," říká rezolutně dukelský trenér.

Zvítězila klasika v přípravě 

V přípravě vsadil na klasiku. Týden v Harrachově, měsíc dvoufázových tréninků na Julisce a v Ruzyni, tři mezinárodní turnaje a dva zápasy. Jen realizační tým se poněkud rozrostl. O házenkáře se nově stará i mistr republiky v americkém fotbalu Ladislav Jenšík. „Zaměřili jsme se na výbušnost a reakci na míč. Kdo má lepší akceleraci, vyhrává," shrnuje podstatu své filozofie Jenšík.

Pohárové úspěchy vzbudily v Evropě zájem o Duklu. Bundesligový Göppingen ji dokonce pozval k přátelskému utkání. Bohužel v nevhodném termínu.

Kapitán začíná už desátou sezonu 

Okolo hlav největších opor Milana Kotrče a Tomáše Petržaly se točila přestupová lasa. Odolali. Díky tomu se dukelský kapitán chystá na svou desátou sezonu v klubu. „Týden před přípravou jsem sám začal. Chodil jsem běhat, na kolo a plavat," líčí Petržala, který má pověst vyhlášeného dříče. „Nechci už chodit za hranice sil. Tělo držím zpevněné, což je nejdůležitější. Kondici potřebuji, ale jinou než hráči v poli," dodává gólman.

Zranění v klubu 

O krušných chvilkách se zraněním může hovořit vyhlášený střelec David Šůstek. V únoru si utrhl vazy v kotníku a absolvoval operaci. „Už se cítím dobře. Limituje mě pouze psychika. Nohu dávám do ortézy. Věřím, že naskočím do prvního zápasu," přidává dobrou zprávu český reprezentant. Možná právě jeho branky chyběly Dukle ve finále extraligy. A letos chce dojít zase o něco dále.

Novinky z dukelské kabinyPříchody: Tibor Tribus Prešov (v jednání), Jiří Šmíd návrat z hostování v Plzni, David Krouský, Ondřej Zavá-zal a Jan Chmelík všichni
z dorostu.
Odchody: Filip Kováč ho-stování v Novém Veselí, Filip Herzán hostování v Jičíně, Jan Bednář návrat do Sokola Vršovice, Vojtěch Bělohlav konec kariéry.
Turnaje: 12. 13. srpna Lovosice, 19. 20. srpna Jičín, 28. 29. srpna Česko-slovenský pohár v Prešově.
Přípravné zápasy: 10. srpna v Plzni s týmem nejvyšší švýcarské ligy, 23. srpna Hapoel Rishon (Ruzyně 13.30).
Úvodní zápas extraligy: 31. srpna Nové Veselí (Ruzyně).
Pohár EHF: 3. září KH Besa Famiglia (Kosovo).

Čtěte také: Neobyčejní sportovci startovali z Hradu