Neuspělo sodvoláním urevizní komise svazu a musí zaplatit za postih 67000Kč.

Jde o juniory

Jenže. Předmět sporu se netýká mužů, nýbrž juniorské šestnáctky.

Juniorka Benaga se měla proti řádu provinit vprvních třech zápasech této sezony, kdy za klub hráli neregistrovaní hráči. „My ale žádnou juniorku nemáme. Loni jsme uzavřeli smlouvu sČechií Slaný ozapůjčování juniorů na klíč. Jenže svaz byl na mistrovství Evropy vPortugalsku a nikdo je včas nezaregistroval. Přitom vkaždém tom zápase ti kluci prošli kontrolou delegátů,“ vysvětluje prezident klubu Beni Simitči.

Vprohlášení Odvolací a revizní komise ORK ČMFS stojí: „Klub je neodvolatelně potrestán za technickou kontumaci všech utkání 1.juniorské ligy týmu Benago Praha U–16.“

Pokuty se sečetly

Výsledná pokuta byla původně 15000 Kč. „Už ta sama osobě je minimální hranicí trestu, ale pro první ligu. Já ji dostal za neškodné juniory,“ zlobí se prezident klubu Beni Simitči.

Přišlo ale další navýšení, za celkové vyloučení ze soutěže. Tento postih se cení 50000 Kč. Další dvoutisícová částka připadá za nedostatečnou pořadatelskou službu, ale už ve spojitosti sprvní ligou.

Nevzdáme se snadno

„Je to pokuta nejvyšší znejvyšších. Nikdo jiný takový flastr nikdy nedostal, ani nedostane. Beru to jako útok na klub a mou osobu. Ale já také začnu jednat. Jinak. Jestli si pánové na svazu myslí, že nás to položí, mýlí se. Benago vždy mělo peníze. Tato fraška mě ještě více nabudí. Já se nevzdávám snadno,“ varuje Simitči.

Kpatnáctitisícové pokutě není odvolání, ale ke zbytku ano. „To neudělám. Ta pokuta je zatím nejnižší, ale mohla by být ještě vyšplhatvýš.“