„Organizační tým zůstal pospolu, zůstali jsme v kontaktu s pořadatelskými obcemi a vrátil se nám hlavní partner Letiště Praha. Jsme rádi, že je zájem o běhání a naše závody,“ říká spokojeně Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku.

Ten je doma právě U Drahušky, v restauraci na fotbalovém stadionu přeborové Přední Kopaniny. A tady vyroste v sobotu epicentrum prvního letošního podniku. Běhat budou děti (od 10.30) i dospělí (12.30) na příjemné trati po zpevněných cestách v terénu, ale bez převýšení.

I nejdelších 7 km jistě zvládnou všichni, kdož se na ně vydají. Okruh vede ke kříži a obnovené soše světice svaté Juliány, zdejšího výletního místa, které se objevuje i na trasách dalších závodů seriálu. Ten má čtyři závody, vždy mezi pěti a deseti kilometry.

Pouze v Úněticích se (29. března) před pražským půlmaratonem poběží ve středu jen dospělí. Pak ve Statenicích (22. dubna) a Suchdole (21. května) opět o víkendu s plnou parádou včetně dětských závodů. Počítá se průběžné pořadí seriálu i ve věkových kategoriích. Absolutně nejlepší ženy i muži se mohou těšit na prize-money. Na závěr proběhne v komunitní zahradě na Suchdole párty i s tradičně bohatou tombolou.

Na startu už teď v Přední Kopanině nebude chybět ani Jiří Chyba, celkový vítěz obou předchozích kompletních ročníků (2019 a 2020). „Už se moc těším. Já docela běhám přes zimu, už mám za sebou i dva závody. Loni jsem měl potíže s plotýnkou, ale naštěstí to odešlo. Mohl jsem pak trénovat i s Kerteamem. Zato na kole teď vůbec nestíhám,“ usmívá se dlouholetý vládce Pražského poháru horských kol a servisman vinohradského obchodu Miloslava Kvasničky, bývalého mistra světa v cyklokrosu.

Láká ho pohodová atmosféra příjemných závodů v terénu, v místech, která má projeta i na kole. Vedle řady místních běžců se tu proběhli i kvalitní závodníci, třeba triatlonista Jan Šneberger, cyklista a vytrvalec Jiří Kala nebo známý ekonom David Marek, pak třeba Lujza Sláviková, veteránka Karla Mališová nebo lyžařka Anna-Marie Hejná, která jezdí Ski Classic.

Vedle faktu, že závod je nejlepší trénink, můžete motivaci násobit třeba i výpravou za poznáním neobjevených okrajů Prahy. Registrace na www.sportchallenge.cz.

Podrobnosti na www.behejsnami.com.