Celkem dvacet beachvolejbalových párů z pěti předních klubů se sjede o víkendu do pražských Ďáblic. Důvodem je čtvrtý ročník UNIQA MČR v beachvolejbale klubů. V něm každý klub nasazuje do utkání vždy dva mužské a dva ženské týmy, do případného pátého zápasu nastupuje do hry smíšený pár. V loňském roce si zahrál například Ondřej Perušič s Adamem Štočkem. „Turnaj dává příležitost mladým hráčům zahrát si po boku zkušených reprezentantů v jednom družstvu. Jde opravdu o jedinečnou možnost,“ prohlásil Vít Mařík, předseda Beachclubu Strahov.

O titul se v letošním roce utká SK Hamr, Beachclub Strahov, Beachklub Ládví a Prague Beach Team a Beach Volley Club Pňov v čele s bývalým olympionikem Petrem Benešem. Chybět budou nejlepší české páry – Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková. K vidění ale bude Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. „Je to specifický turnaj, na který se moc těšíme. Rády budeme součástí Strahova a chceme přispět k celkovému vítězství,“ prohlásila Michala Kvapilová, která společně s Kubíčkovou vybojovala v letošním roce páté místo na evropském šampionátu v Moskvě.

„Dosáhly jsme na lepší výsledek, než jsme očekávaly. Mluvím tak ale až dnes. Na turnaji převládalo zklamání, že jsme ho nedotáhly až do finálového dne. S výkony ovšem můžeme být spokojené,“ dodala Kvapilová, která se s novou parťačkou sehrává. „Máme za sebou téměř celou sezonu. Na hřišti už víme, co od té druhé čekat. I když o sobě zatím nemůžeme říct, že se najdeme úplně naslepo. Pracujeme na tom.“

A co by Kvapilová říkala na to, kdyby musela absolvovat duel v mixu? „Hrát s mužem je úplně jiné než s holkou. Hraje se na chlapskou síť, což je pro ženu náročnější. Všechny údery musejí lítat v jiných úhlech. Doufáme, že máme tak silný tým, že na mixy ani nedojde.“ Pořádajícím klubem UNIQA MČR klubů je Beachklub Ládví, na jehož kurtech v Praze Ďáblicích se republikový šampionát odehraje v termínu 24. – 25. srpna. Začátek je vždy v 9:00.