To nečekala ani dvaadvacetiletá kráska Martina Bonnerová.

 „Na to, jestli budeme hrát tie-breaky nebo jestli vyhrajeme ve dvou setech, jsem nějak nemyslela, ale obavy z prohry jsem měla. Vždyť jsme do turnaje šly jako jedničky a tuto pozici není nikdy lehké obhájit," uvědomovala si beachvolejbalistka.

 „Dařilo se nám ale plnit to, co jsme si daly za úkol. V Opavě s námi byla naše psycholožka Veronika Baláková, která nás připravila pořádně nejen psychicky, ale také s námi pracovala na taktice. Byly jsme odvážné a snažily se hrát spíše tvrdě, tedy smečovat. Také se nám dařilo na servisu, čímž jsme soupeřky odtáhly od sítě a lépe se nám pak bránilo," popisovala dívka, která nezapomněla ani na další členy realizačního týmu.

 „Na turnaj jsme byly dobře připravené díky každodenním tréninkům pod vedením Milana Hadravy. Po kondičním tréninku Tomáše Zumra se mi lépe skáče," líčila hráčka, která se posléze stala průvodkyní po cestě zlaté dvojice pavoukem mistrovství.

Do něj vstoupila pražská děvčata výhrou nad Šťastnou s Elblovou.

 „Nešlo o úplně jednoduchý zápas, protože Štěpánku s Romanou známe z předchozích let a víme, že dokáží zahrát velmi kvalitně. Nicméně jsme měly dobře stanovenou strategii a díky ní i vyhrály," pokračovala sportovkyně, která se svou parťačkou v dalším kole hladce přehrála Danilovičovou se Šulcovou a šla na Nakládalovou s Gálovou.

 „Tento zápas byl asi nejtěžší, navíc s párem, který nás na startu sezony v hale porazil a my jsme mu to chtěly vrátit. Do utkání jsme vstoupily sebevědomě a dá se říct, že se nám všechno dařilo. Kvalitně jsme podávaly i skládaly, k tomu jsme občas přidaly nějaký vybraný míč v poli a nedaly jsme soupeřkám žádnou šanci," těšilo členku páru, který si v semifinále poradil s Vorlovou a Třešňákovou a nastoupil do finále proti nejlepší české dvojici let minulých Tobiášové s Novákovou.

 „Byly jsme moc rády, že se Soňa s Terkou dostaly až do finále, protože jsou to české beachvolejbalové legendy a zahrát si s nimi byla pro nás čest. Zápas jsme vyhrály hlavně díky dobrému servisu. Před holkama ale smekáme, obě jsou maminky, a přesto předvedly skvělý výkon," připomněla Bonnerová, které nepokazila radost ani neúčast Slukové s Kolocovou.

 „Předvedly jsme přeci dobrý výkon a titul si zasloužily. Nemoc ale nikomu nepřejeme a je škoda, že jsme na mistrovství nemohly změřit síly. K výkonnosti holek nám podle mě chybí hlavně věk a tím pádem více zkušeností," vysvětlovala žena, na niž by měl čekat bohatý program.

 „Pokud seženeme dostatek financí, tak začátkem října poletíme na Grand Slam do Brazílie, kde se pokusíme nasbírat další cenné body do světového žebříčku, ve kterém jsme zatím dvacáté čtvrté. Jedině tak se můžeme posunout výš a v budoucnu startovat v hlavních soutěžích světové Tour a třeba se kvalifikovat i na olympiádu. Obě ale víme, že k tomu vede ještě hodně dlouhá cesta," dodala Bonnerová.