Turnaji bude předcházet aukce hráčů a hráček beachvolejbalu a jejich dresů, která se bude konat v sobotu 30. listopadu od 18 hodin v Pizzerii Kmotra v Praze. Přihodit si bude možné na samotného iniciátora akce Martina Tichého, úřadujícího krále českého písku a mistra republiky z roku 2011, i jeho bývalého spoluhráče Honzu Dumka, ten je zas trojnásobným halovým mistrem republiky, dva tituly vybojoval s Tichým.

Také muži – dražitelé si přijdou na své, nebudou chybět Míša Vorlová, která letos vyhrála exhibici v Jižní Korei, úřadující mistryně republiky Bára Hermannová, slovenská reprezentantka a úspěšná hráčka světové série Natalia Dubovcová ani Šárka Nakládalová, šampionka z letošního halového mistrovství, která byla loni vydražena za rekordních 15 tisíc korun!

Účast na akci rovněž přislíbili olympionici Přemysl Kubala s Petr Beneš.

Součástí dražby bude módní přehlídka značky Paty a vyhlášení majitele nejlepšího kníra Mr. Movember, neboť také trenéři z Beachklubu Pankrác se do této celorepublikové akce, jež si klade za cíl šířit osvětu o rakovině prostaty, zapojili.

V neděli 1. prosince si vítězové aukcí se „svým" hráčem či hráčkou, zahrají v mixovém turnaji v Beachklubu Pankrác. Zkrátka ovšem nepřijdou ani ti, na který žádný z profesionálů nezbyl, turnaj je otevřen komukoliv. Kapacita turnaje je padesát párů.

„Amatéři, kteří se zapojí, nejenže přispějí na dobrou věc, zároveň je pro ně zážitkem zahrát si s nebo proti našim nejlepším beachařům. To se vám jindy nepodaří," říká Martin Tichý.

Výtěžek letošního benefičního turnaje si rozdělí občanské sdružení Anabell a Terapeutické centrum Modré dveře.

Akce Vyber si, vydraž si, zahraj si vznikla loni z iniciativy Martina Tichého, úřadujícího krále českého písku, mistra republiky z roku 2011 a dvojnásobného halového šampiona.

„Vrcholoví sportovci mají pozornost, a je dobré ji přesunout na projekty, které jsou upozaděny, přetavit ji na dobrou věc. Navíc lidé si mají pomáhat," vysvětluje Tichý.

Už loni akce předčila očekávání, když se vybralo více než 60 tisíc korun, nejvíce „vynesla" Šárka Nakládalová. Výtěžek šel na pomoc Hospicu Knížete Václava. Organizátoři věří, že se letos podaří vydražit podobnou částku. Pomoci bude možné i darem či zasláním DMS.

Eva Fryšarová