Pro USK byla výhra důležitá v boji o horní šestku týmů pro nadstavbovou část. Pražané o ní ve své hale na Folimance rozhodli ve třetí čtvrtině, v níž od poločasového stavu 33:35 šli do vedení 51:36.

Bylo potřeba zlepšit obranu

Jaromír Bohačík se na třetím vítězství v řadě podílel 20 body. Ještě o jeden víc dal pardubický Dominez Burnett, ale neměl takovou podporu spoluhráčů, Pardubičtí také minuli devět šestek z dvaceti.

„V poločase jsem řekl hráčům, že takto nelze pokračovat a musíme zlepšit obranu a začít běhat. A v útoku stejně jako v obraně musíme hrát jako tým. To se podařilo změnit. Když jsme pak z vedení o dvanáct klesli na šest a Pardubice dotahovaly, nezačali jsme panikařit. To bylo klíčové," konstatoval trenér USK Mirsad Alilovič.

USK má náskok nad Ústím nad Labem

„Domácí hráli s ohromnou energií, hladem po vítězství a s chutí rvát se o každý míč. V tom nás přehrávali pod oběma koši jak v obraně, tak v útoku," řekl pardubický kouč Tomáš Bartošek.

V boji o skupinu A1 má nyní USK dvě kola před koncem základní části na šestém místě jednobodový náskok před Ústím nad Labem, s kterým se utká v příštím kole.

Prostějov utrpěl v Opavě už čtvrtou porážku

Severočeši si pohoršili po porážce 84:88 v Jindřichově Hradci, za který Terrell Lipkins nastřílel 28 bodů. Osmý Prostějov po obměně kádru utrpěl v Opavě dokonce už čtvrtou porážku za sebou (72:91) a už ho prakticky jistě čekají boje ve skupině A2.

Mistrovský Nymburk nezaváhal proti Svitavám a zvítězil 81:69, Děčín si pojistil třetí místo po triumfu 80:71 nad dosavadním sousedem v tabulce Kolínem.