Tak sebevědomý výkon, jako v prvním poločase, ještě domácí v letošní sezoně nepředvedli. Dařilo se jim téměř vše. Dobře seřízený stroj podrželi především sedmnáctibodoví Cvek s Menem. Nutno ale podotknout, že Opavě chyběly opory, rozehrávač Šiřina a křídelník Sokolovský. A tak bylo vedení Pražanů po dvaceti minutách sedmnáctibodové.

Po změně stran zkusili hosté zónovou obranu. Ani ta ale na domácí nestačila.

 „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený. Odehráli jsme velmi solidní utkání," usmíval se po duelu kouč USK Praha Kenneth Scalabroni.

 „V první čtvrtině nám dělala trochu problémy obrana. Od té druhé se ale i ta zlepšila. Dobře jsme si přihrávali i stříleli. Když jsme měli šanci dostat soupeře na lopatky, tak jsme toho využili. Prostě jsme si zasloužili vyhrát," těšilo lodivoda, jenž zůstal i přes triumf nad věcí.

 „Jsem realista a vím, že je basket především o hráčích. Opava postrádala Šiřinu a Sokolovského. S nimi by byla úplně jiným týmem," přiznal dobře naložený Scalabroni.

To jeho protějšek Petr Czudek hromoval.

 „Vypadali jsme jako výletníci. Bohužel se na našem výkonu až příliš projevilo uspokojení z toho, že jsme se v předešlém kole zachránili," uvědomoval si ambiciózní trenér.

 „Musím se omluvit kolegovi za svůj tým, který hrál sobecky a bez systému. Mrzí mě to. Je to ostuda. Budeme se muset vrátit zpátky na zem, zpátky k poctivé práci," dodal Czudek.

USK Praha – BK Opava 86:57 (36:23, 57:30, 76:42)

USK Praha: Meno 24, Cvek 17, Šotnar 12, Mareš 8, Slavík 7, Votroubek 6, Feštr 5, Vocetka 5, Křivánek 2, Stariat, Truhlář. Trenér Scalabroni.

BK Opava: Blažek 8, Klečka 8, Martin 8, Vaňák 8, Miklósik 7, Dokoupil 6, Kramný 6, Dihel 4, Tóth 1, Vlček 1, Brliť. Trenér Czudek.