Ústí potřebovalo k udržení naděje na první šestku zdolat USK minimálně o 15 bodů. Pražané, kteří před týdnem získali skalp druhých Pardubic, však potvrdili výbornou formu a vyhráli počtvrté za sebou. Hlavním tahounem vítězů byl Mladen Primorac, autor 24 bodů a devíti doskoků.

Brno se proti Nymburku drželo 

„Z nás tím pádem spadlo asi největší břímě, co se týká úspěchu, a můžeme s klidem nakráčet do skupiny A1," uvedl asistent trenéra USK Jan Pospíšil. „Po dlouhé době jsme zvládli doma utkání, kdy jsme v žádné čtvrtině nedovolili soupeři více než 20 bodů, což je pro nás takový malý zázrak. Za to jsem rád, stejně jako za to, že jsme se několikrát na USK dotáhli. Ale vždy v těch rozhodujících okamžicích jsme udělali hloupou ztrátu," řekl kouč Ústí Antonín Pištěcký.

Brno v předchozích šesti ligových zápasech s Nymburkem prohrálo vždy nejméně o 26 bodů, ale tentokrát se překvapivě drželo. V dresu třináctinásobného českého mistra se prosazoval především kubánský rozehrávač Howard Sant-Roos, který se 34 body postaral o druhý nejlepší střelecký výkon sezony. K tomu přidal 13 doskoků. V poraženém celku dokázalo pět hráčů nastřílet alespoň deset bodů.

Domácím nepomohlo ani 26 bodů Davida Machače

Ze souboje o čtvrté místo vyšla vítězně Opava, i když po třech čtvrtinách v Kolíně prohrávala o šest bodů. Především díky jedenáctibodové šňůře na 88:80 nakonec vyhrála 96:85. Domácím nepomohlo 26 bodů Davida Machače.

„Na konci to vzdal do svých rukou Jakub Šiřina a rozhodl zápas. Zejména jeden koš ze vzdálenosti asi osm metrů přes ruku vysokého hráče, to dokáže udělat opravdu jenom kvalitní hráč," ocenil kolínský trenér Predrag Benáček klíčového hráče Opavy, který dal 21 bodů.

Prostějov podlehl doma Svitavám 

Osmičku pro play off uzavírá Prostějov, který však po výrazném oslabení kádru prohrál páté utkání za sebou. Svitavám doma podlehl 60:73. „Bohužel jsme se nepotkali s nějakou střeleckou formou, vesměs to bylo na jednom dvou hráčích a ono to chtělo víc. Asi nám i v konci došly síly, protože jsme hráli v užší rotaci. Chybí nám před zápasem zraněný Dyck a během zápasu se lehce zranil Petr Dokoupil," řekl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Čtěte také: Basketbalista Jaromír Bohačík: Hlavně nesmí přijít uspokojení