Nutno ale podotknout, že se nováček ligy držel v metropoli více než statečně, ještě čtyři minuty před koncem vedl rozdílem jediného bodu, v zápase až deseti. Pak ale svěřenci Karla Forejta nestačili na zlepšený doskok USK a především na skvostný výkon Borise Mena, jenž v utkání zaznamenal málokdy vídaných jedenatřicet bodů.

 „Gratuluji domácím, kteří vyhráli zaslouženě, jelikož měli v rozhodující čtvrtině větší vůli po vítězství než my," myslel si jindřichohradecký kouč. Pak se vrátil na úplný začátek.

 „Do zápasu jsme vstoupili špatně, díky neplnění obranných pokynů. Od toho se odvíjel i celý druhý poločas, kdy jsme měli problémy s trojkovou střelbou domácích. Ta se nám ve třetí čtvrtině podařila eliminovat. Pak ale přišel závěr a s ním i větší chuť vítězů," dodal Forejt.

 „Za výhru jsem rád. Nemám ale pocit, že bychom byli lepší," přiznal domácí lodivod Ken Scalabroni, který se po dobu duelu vcítil do role rybáře.

 „Bylo to pro nás jako chytit živou rybku do dlaní. Když už jsme si mysleli, že ji máme v síti, vyklouzla nám a zase odplavala. V takových okamžicích jsme začali být nervózní a nehráli chytře. V poslední čtvrtině jsme ale proměnili více akcí než soupeř, což rozhodlo," doplnil americký stratég.

USK Praha – Lions Jindřichův Hradec 100:91 (23:20, 50:49, 68:77)

USK Praha: Meno 31, Votroubek 21, Mareš 15, Šotnar 12, Slavík 9, Vocetka 6, Cvek 2, Feštr 2, Stariat 2, Fait, Hartman, Petrák. Trenér Scalabroni.