„Čekali jsme, že to bude těžké utkání. S Brnem jsme hráli v přípravě a museli bojovat od první do poslední minuty," líčil kouč USK Kenneth Scalabroni, který, přes výhru, neviděl utkání pouze v růžových barvách.

„Měli jsme problém s rychlostí a doskakováním. Bylo těžké najít správný způsob obrany. Nějak jsme ho našli, ale neměli jsme jistotu. Jsme mladí, a proto lehce znervózníme," pokračoval.

„Mezi oběma týmy nebylo mnoho rozdílů. Soupeři se přijeli prát o vítězství a zaslouží si za to náš obdiv," skončil komplimentem.

Gentlemansky začal i trenér Brna Vladimir Paunovič.

„Gratuluji USK k výhře. Ani my se ale nemáme za co stydět, hráli jsme dobrý basketbal," myslel si lodivod.

„V obraně jsme se soustředili na Chána. Zapomněli jsme ale na Slavíka, který nám dal 21 bodů," připomněl galapředstavení mladého pivota.

„O všem rozhodlo lepší procento střelby za tři body ze strany USK," dodal.

Jednou dá dvacet bodů ten, podruhé jiný, říká Slavík

JIŘÍ SLAVÍK.Ptáte se na jméno největší hvězdy utkání USK s Brnem? Nehledejte ho ani v osobě mezinárodně ostříleného Aleše Chána, ani v té organizátora hry Michala Mareše. Střelecký koncert proti Moravanům totiž předvedl 24letý pivot Jiří Slavík.

Jiří, před zápasem jsem na USK zaslechl, že zvítězí o dvacet bodů. Sdílel jste tento optimismus?
Rozhodně ne. Papírově jsme sice byli favorité. Pro soupeře ale hrálo například to, že neměl co ztratit. V kabině jsme si říkali, že půjde o těžké utkání, a to se také potvrdilo.

První čtvrtinu jste prohráli o pět bodů. Až do vašeho příchodu na hřiště vázla souhra s podkošovými hráči. Co bylo špatně?
Problém máme obecně s nástupy. A to jak do střetnutí, tak do třetích čtvrtin. Opět jsme nebránili. V útoku to taky neklapalo. Co se týče souhry s pivoty, tak bylo znát, jak moc si Brno dává pozor na Aleše Chána. To já už měl větší volnost.

Nejsilnější stránkou USK se zdá být střelba za tři body. Je to vaše specialita?
Nevím, jestli zrovna specialita. Jisté ale je, že se chceme střelbou z dálky prosazovat. Trenér nás stále nabádá k tomu, abychom to zkoušeli a my jen posloucháme.

Jako tradičně kouč Scalabroni rotoval prakticky celou lavičku. Vyhovuje vám to?
Ano, můžete tak dát sto procent do hry, jelikož víte, že vás někdo vystřídá. Nikdo nevydrží odehrát v kuse celou sezonu.

Nicméně, kdykoliv jste byl v nejlepším, tak jste šel střídat.
To já neřeším. Kdybych to řešil, tak by to bylo sobecké a my jsme na USK jeden tým. Od toho je tu trenér, kterému bezmezně věříme.

Do poločasu jste vedli. Co se změnilo ve vaší hře?
Začali jsme lépe bránit. Proto jsme se najednou dostávali do lepších útoků. Dařila se nám i střelba, a to ze všech pozic. Pak se to opět zaseklo.

Nebylo by pro USK nejlepší, kdyby se třetí čtvrtiny zrušily?
(směje se) To by bylo ideální, zkusíme to navrhnout.

Pokud bych vám něco vytkl, tak trestné hody. Neměl byste se na ně víc zaměřit?
Dobrý postřeh. S šestkami mám dlouhodobý problém. Pracuji na něm. Tentokrát to bylo nepatrně lepší. Ve Svitavách jsem při nich naprosto propadl.

Střetnutí pro vás přesto končilo ovacemi. Jaké ve vás vyvolaly pocity?
Ty člověk nevnímá. Užije si až radosti po vyhraném utkání. Jednou dá dvacet bodů ten, podruhé jiný.

USK Praha – MMCITÉ Brno 82:75 (19:24, 43:33, 60:58)

Sestava a body USK: Slavík 21, Mareš 18, Chán 12, Votroubek 8, Šafarčík 7, Fait 5, Křivánek 5, Cvek 3, Šotnar 3.
Sestava a body Brna: Cvetinović 20, Maric 18, Šmíd 13, Zachrla 9, Šiška 6, Honomichl 4, Semerád 3, Bašta 2.

Výsledky 4. kola MNBL

NH Ostrava Tuři Svitavy 79:93, BK Pardubice Orli Prostějov 73:77, BC Kolín BK Opava 77:86, BK Děčín Lions Jindřichův Hradec 97:70.