„Jsem spokojený. Je vždycky dobré, když vyhrajete zápas na venkovní palubovce," neskrýval trenér USK Praha Kenneth Scalabroni.

 „Do Ústí jsme přijeli posilněni předvánoční výhrou nad Ostravou, i následnou pauzou, po kterou jsme nelelkovali, ale tvrdě pracovali. Domácí ale také nezaháleli. Z jejich výkonu bylo patrné, že se na nás poctivě připravovali. Dobře totiž věděli, že nejsme týmem, který by určoval tempo soutěže a čekali tak, že mohou protrhnout svou černou sérii porážek," připomněl už patnáct letošních severočeských nezdarů.

 „První tři čtvrtiny byly naprosto vyrovnané. Až v té poslední jsme našli recept na Ústí, kterému jsme díky dobrému obrannému doskoku nedávali šanci dorážet. Kluci se uklidnili a působili sebevědoměji než domácí," našel zlom ostřílený lodivod, který ocenil i jeden individuální výkon.

 „Nedělám to příliš často, ale musím pochválit Borise Mena, který odehrál svůj nejlepší zápas v sezoně. Jeho koncovka byla prostě obdivuhodná," uznal Scalabroni.

Sluneta Ústí nad Labem – USK Praha 69:82 (14:23/41:38/55:61)

USK: Feštr 2, Šotnar 9, Hartman, Mareš 4, Fait, Slavík 3, Vocetka 8, Meno 32, Bartoň 9, Votroubek 15, Stariat. Trenér Scalabroni.