Strakonice – USK Praha 53:93

Strakonice se poprvé a naposledy ujaly vedení hned na začátku utkání po dvou trestných hodech Reisingerové. Pražanky vzápětí skóre obrátily a po třech minutách svítal na tabuli stav 2:7. Své vedení po zbytek zápasu favorit stále navyšoval.

Druhé dějství bylo plně v režii favorita, který ve čtrnácté minutě vedl už o dvacet tři bodů, domácí tým se poprvé prosadil až za tohoto stavu po více než čtyřech minutách. Náskok USK po dvou čtvrtinách byl nakonec dvacet osm bodů – 51:23, jeho hráčky navíc předváděly rychlé a pohledné kombinace.
Nejvyrovnanější byla třetí desetiminutovka, Jihočešky držely krok a prohrály ji jen o čtyři body.

„Přes Vánoce jsme se zaměřili na kondici a v pondělí a v úterý nebyl trénink dobrý. Viděl jsem, že tým není v pohodě, je unavený a sotva táhne nohy. Tady jsme se z té únavy dostali, chyby v obraně však byly kardinální, a to mi hrozně vadí. Že jsme nedali sto bodů? Nebylo to a nikdy to není naším cílem. Šlo nám o to, zkusit si hru pět na pět a pokusili se hrát i rychle dopředu. Ale rychlý protiútok nebyl kvalitní,“ nebyl spokojený hostující kouč Lubor Blažek.

V závěrečném dějství se v poklidu dohrávalo, ale tři minuty před koncem došlo k nešťastné události. Hala na více než minutu ztichla, kdy se domácí opora Petra Reisingerová srazila s protihráčkou a zůstala ležet na zemi. Narazila si koleno a navíc na něj vzápětí upadla. „Musím říci, že mám špatný dojem ze zranění Petry Reisingerové. To mě mrzí, stalo se to tři minuty před koncem z nevinné situace. Škoda, že zápas neskončil o ty tři minuty dříve, bylo už rozhodnuto. Jinak jsem rád, že jsme podali solidní výkon,“ dodal Blažek.

Body USK: Whalen 21, Vítečková 15, Maltsi 13, Milton-Jones 12, Elhotová 10, Pecková 8, Bednářová 4, Ferančíková 4, Kulichová 4, Šujanová 2.