Odehráli jste dva skvěle obsazené mezinárodní turnaje, jak hodnotíte účast vašeho týmu?

Naši účast hodnotím rozhodně pozitivně, jelikož každý mezinárodní zápas je pro nás velkou zkušeností a motivaci do další práce. Na turnaje jsme odjížděli s vysoce nastavenou laťkou, kterou jsme si vybudovali v předchozích letech, a tudíž jsme patřili mezi favority obou turnajů. Zúčastněné týmy se na nás dívaly s patřičným respektem, což nás dostávalo pod velký tlak, se kterým jsme se museli vypořádat v jednotlivých zápasech. Turnaj v Belgii pro nás nedopadl, tak jak jsme si představovali, protože jsme vypadli ve čtvrtfinále po nečekané porážce s německým Berlin Sud a to pro nás znamenalo velké zklamání, jelikož jsme se nedostali do bojů o medailové pozice. Naopak druhy turnaj v Nizozemí jsme relativně zvládli a minimálně jsme dokázali udržet očekávané výkony. Rozhodně nám to pomohlo v ucelení našeho herního projevu, který uplatníme jak na vrcholném turnaji v Bělehradě, tak v naší domácí soutěži.

Vy jste byl nejlepším střelcem USK. Po osobní stránce tedy spokojenost?

Tak určitě mám v týmu důležitou roli a velkou důvěru trenéra. To znamená, že příležitost skórovat, můžu maximálně využit. Ale o spokojenosti bych rozhodně hovořit nechtěl, protože po takovém turnaji, kde váš tým, nechci říct neuspěl, ale úplně nenaplnil očekávaní, jsem zjistil, že je ještě hodně věcí, na kterých musíme zapracovat, aby jsme mohli hovořit o spokojenosti a jsou to nejen individuální ale i týmové prvky.

Kde byli největší rozdíly mezi českým basketbalem a ostatními týmy?

Už dlouhodobě víme, že vrcholový evropsky basketbal nejen v mužích, ale i u mládeže se prezentuje ohromnou dynamikou, silou, atletikou a rychlosti, zatímco u nás stále převládají spíše taktické souboje doplněné různými zónovými obranami. Nebyl to náš první turnaj, kdy jsme pocítili, že fyzicky lehce ztrácíme, že souper je pod košem daleko důraznější a agresivnější v soubojích jeden na jednoho. Nesetkali jsme se zatím s žádným týmem, který by nás jednoznačně přehrával takticky, většinou to bylo jejich ohromným nasazením a důrazností na obraném, ale i útočném doskoku. V tom prozatím vidím větší sílu zahraničních celku.

Co vás na ostatních týmem (popřípadě jednotlivcích) nejvíce zaujalo?

Vždy, když jsme na takovém turnaji, tak sledujeme ostatní týmy, jak vystupuji a jak se chovají, abychom se mohli popřípadě poučit nebo něco odkoukat. Myslím, že většina z nás pozorně sledovala tým U20 Mega Vizura Bělehrad, který turnajem procházel poměrně suverénně a opět ukázal srbskou mentalitu a neskutečnou touhu po výhře.

Jaký největší zážitek jste si z turnaje přivezl?

Asi poslední den, kdy mezi finálovými zápasy byla slam dunk show (soutěž ve smečování pozn. red.), kde známý smečař přeskakoval lidi a nakonec i auto.

Družstvo USK Praha se velkou mírou podílí na projektu Future Stars. Myslíte si, že je to správná cesta, jak přiblížit mladé české hráče zahraničnímu basketbalu?

Určitě je to ta nejlepší cesta nabídnout mladým talentům možnost porovnat se s evropskou špičkou a pro hráče, který se vyvíjí, je to obrovská zkušenost a motivace dále na sobě tvrdě pracovat. A zázemí, které tento projekt poskytuje je určitě srovnatelné se zahraničními elitními celky jako je třeba Olimpija Ljubljaň, FMP a nebo Insep.

Dokážete využívat zkušeností získaných na takto prestižních turnajích v české lize, popřípadě v individuálních činnostech?

Ano máme zkušenost, že po každém návratu z takto dobře obsazených turnajů, se nám daří soupeře v naší lize nejen fyzicky přehrávat, ale jsme daleko sehranější a na hřišti o sobě víme. Co se týče individuálních dovednosti, tak ty závisí na každém hráči, jaké nové zkušenosti si z turnajů přiveze a jaké získá zkušenosti, které pak dokáže využít v zápasech na českých palubovkách.