„Nymburk udal tón zápasu ihned od začátku, když nám nedal šanci získat jednoduché koše. Bylo pro nás velmi těžké najít cestu do koše a prorazit obranu Nymburka,“ povídal po utkání trenér USK Ken Scalabroni.

I přes vysokou porážku bylo na hře Pražanů vidět odhodlání. „Několik pozitivních věcí se nám podařilo, zápas byl dobrou zkušeností pro mladé. Samozřejmě s některými částmi zápasu nejsem a nemohu být ani trochu spokojen. Doma se pokusíme o lepší výkon. Jsme v play off, rozdíl ve skóre nehraje žádnou roli,“ připomněl hostující kormidelník.

V dresu Nymburka do utkání zasáhli všichni hráči a každý se také zapsal do kolonky střelců.

„Myslím, že jsme nehráli špatnou obranu. Pochopitelně jsme v průběhu zápasu měli momenty, kdy jsme byli nahoře a kdy dole. V druhé polovině jsme mohli nechat některé hráče odpočívat. Teď musíme zapomenout na toto vítězství a plně se koncentrovat na druhý zápas na palubovce USK,“ uvedl kouč domácího týmu Ronen Ginzburg.

Ve velmi dobrém světle se na palubovce mistrovského celku předvedl Jiří Slavík, který zaznamenal sedmnáct bodů.

„Šli jsme do zápasu, že budeme hrát tvrdě a že není co ztratit. Hlavní cíl byl dostat se do play off, toto je navíc. Nebylo to úplně špatné, ukázalo se jasně, že musíme na hodně věcech dost pracovat,“ řekl mladík v dresu vysokoškoláků.