Pražský klub zamíří do východních Čech, kde má možnost změření sil i s účastníky Euroligy.

V basketbalové baště Trutnově se představí šest zahraničních a dva české kluby. Z těch tuzemských to budou domácí Kara Trutnov a mistr ČR USK Praha.

V Trutnově si zahrají ještě dva úřadující mistrovské celky svých zemí - německý TSV Wasserburg a polská Wisla Can-Pack Krakow. Dalšími účastníky jsou maďarský Györ a polské Polkowice, kteří budou v nové sezoně startovat stejně jako USK a Krakow v Eurolize. Kvarteto týmů z neprestižnější kontinentální soutěže doplní ruské Dynamo Kursk a slovenský vicemistr MBK Ružomberok, oba účastníci Evropského poháru FIBA.

Právě do Polkowic přestoupila střelecká opora vysokoškolaček posledních sezon, řecká křídelnice Evanthia Maltsi.

„Byli jsme ještě v jednání s korejským mistrem Shinham Bank S-bird team, jehož pobyt v Česku se připravoval delší dobu. Nakonec jsme se však dozvěděli, že příjezd pro letošek odkládají, protože reprezentace, do níž patří sedm hráček týmu, změnila systém přípravy a vše podřizují olympiádě,“ vysvětlil manažer Kary Trutnov Jan Braun.

„I přesto je nakonec obsazení turnaje se čtyřmi kluby Euroligy, dvěma Evropského poháru FIBA a dvěma Středoevropské ligy vynikající,“ dodal.

Žlutomodrá družina byla nalosována do základní skupiny B, v níž poměří síly s Wasserburgem, Kurskem a již zmíněnými Polkowicemi.

Basketbalistky z metropole se musí obejít bez hráček, které působí v zámořské WNBA.

Program zápasů USK (skupina B): Pátek: ZVVZ USK Praha – Dynamo Kursk (12:30). Sobota: ZVVZ USK Praha – TSV Wasserburg (12:30), CCC Polkowice – ZVVZ USK Praha (18:30).

Zápasy o konečné umístění jsou na programu v neděli.