Lukáši, co říkáte na fakt, že USK Praha je největší zásobárnou mládežnických reprezentací?
Je to tím, že se sem stahují hráči z celé republiky. Vytváří se tu konkurenční prostředí pro hráče a každý tak má možnost se zlepšovat. Navíc se trenéři věnují hráčům i v individuálních činnostech.

Před pár dny jste se vrátil z ME U18. Jaké máte pocity?
Špatné. Nepodařilo se nám udržet divizi A i pro příští rok. Bude velice těžké postoupit zase zpět, ale návrat do elity bude jednoznačným cílem.

Na ME U18 v Polsku jste byl nejlépe nahrávajícím hráčem národního celku. V čem jste viděl největší rozdíly mezi naším a špičkovým evropským basketem?
Hlavní rozdíl byl ve vyzrálosti hráčů. My jsme v Polsku měli také velké problémy na doskoku, kde jsme až moc spoléhali na Martina Kříže, který není klasickým pivotem.

O jednu příčku vám unikla záchrana…
Dokázali jsme porazit pouze dvakrát Finsko, což nás samozřejmě mrzí. V boji o udržení jsme v koncovce nezvládli první souboj s Ukrajinou, což se později ukázalo jako rozhodující.

Jak zvládáte náročný program během sezony škola – basket?
Je to pro mě velice těžké, ale když má člověk vůli něco dokázat, tak to zvládne. Já osobně s tím mám trochu problém. Je pro mě těžké donutit se po tréninku ještě k učení. Většinou jdu raději spát a snažím se to dohnat ráno, což se mi také pokaždé nepodaří.

V příští sezoně byste měl dostávat příležitost v A týmu USK. Jak se na tuto novou výzvu těšíte?
Bylo by to super. Je to pro mě velká výzva a za každou minutu na palubovce budu šťastný.

Jaký je váš basketbalový cíl?
Hlavně bych chtěl využít svůj basketbalový potenciál. Kdybych si mohl vybrat, tak bych určitě zvolil nejlepší ligu Evropy (ACB liga ve Španělsku pozn. red.)

Co považujete za váš dosavadní největší úspěch v kariéře?
Postup z ME U16 divize B do elitní skupiny. Pak nesmím zapomenout na dva tituly mistra republiky.

Jak budete trávit volno před startem přípravy na další sezonu?
Momentálně jsem s rodinou na chatě. Chci se také podívat na ME U 16, které hostí Pardubice a Hradec Králové. Češi tam zatím předvádějí fantastické výkony. Poté možná odjedu s juniorama USK na soustředění do Špindlerova Mlýna.