Druhá čtvrtina přinesla rozuzlení, ke kterému zavelela reprezentantka Darina Johnová. Ta dokázala za tuto hrací část zaznamenat deset bodů, za celý zápas pak dvacet osm. Do kabiny se proto šlo za třináctibodového vedení VŠE, jež domácí i přes občasné výkyvy, které přicházely se zapojením hráček lavičky, po změně stran navýšily na konečných 92:67.

„Rozhodla druhá čtvrtina a v ní naše zlepšená obrana,“ tvrdil bezprostředně po duelu kouč VŠE Jiří Bárta.

„Po divoké přestřelce v první čtvrtině bylo jasné, že kdo zlepší obranu, vybuduje si náskok. Jsem rád, že se to podařilo nám, a to i přesto, že jsem dal příležitost „lavičkovým“ hráčkám,“ vysvětloval.

„Všechny holky jsou šikovné a v týmu platné, přesto bych rád ocenil výkon Dariny Johnové, která je tahounem, který ale nejen střílí, ale dokáže hrát pro celý tým,“ těšilo Bártu.

„O vítězství domácích rozhodla hráčka VŠE Darina Johnová, která vzala utkání tak zvaně na sebe,“ ocenil soupeřku trenér DSK Dan Kurucz.

„Výrazně jí k tomu pomohly moje hráčky svou nedůrazností v obraně. Všechny si musí sáhnout do svědomí. Až na Katku Čiperovou, která příkladně bojovala a nebála se jít do koše,“ shrnul výkon svých svěřenek kouč, který si rozhodně nemyslí, že byl postup DSK do nejvyšší soutěže unáhlený.

„Zatím se nic neděje, prohráli jsme pouze se špičkovým brněnským klubem a VŠE Praha. Týmem podporovaným ze státních peněz z tenisového svazu. Jedná se o akci pana Kaderky, který se rozhodl postavit tým pro svou dceru. Na druhou stranu je ale skvělé, že si za tyto peníze nekoupil jachtu, ale dal je do basketbalu,“ dodal Kurucz.

VŠE Praha – DSK Basketball 92:67 (26:26, 46:33, 69:49)

VŠE – Kušlitová 2, Prchalová, Harapesová 7, Křížová 2, Kaderková 3, Jandová, Sládková 11, Johnová 28, Filařová 16, Kubusová 4, Eshe 19. Trenér Bárta.

DSK – Rozhina 6, Kruková 2, Lomozníková 6, Rybová 5, Emmelová 7, Šimáková, Špirková 2, Huňková 4, Čiperová 14, Horáková 4, Věchtová 9, Buldrová 6. Trenér Kurucz.

David Nejedlý