Dařilo se mu také o víkendu v semifinálové sérii proti městským rivalům Eagles. Úřadující mistři ovládli derby 3:1 na zápasy a nyní na ně i na Sílu čeká další výzva, krást mety ve finále proti nejlepšímu týmu historie, Drakům Brno.

Dostat se na metu, pozorovat pohyby nadhazovače a čekat na nejvhodnější moment pro úprk na další. Tohle Sílu baví na baseballu nejvíce. Aby také ne, hráč Kotlářky je rekordmanem v počtu ukradených met.

Na svém kontě jich má letos už 42. Podobné kousky nikdo v Česku před ním nedokázal. Rád se nečekaně rozeběhne a pak skokem doklouže pro metu. „Když mám po zápase čistý dres, tak je něco špatně," říká sám Síla, jenž hrával v USA v univerzitních ligách.

Při kradení met prý není nejpodstatnější rychlost, ale přečíst pohybový rytmus nadhazovače. Je to o instinktu a empatii. „Sedmadvacet metrů mezi metami musím zaběhnout pod 3,8 vteřiny. Chování polařů a nadhazovačů si vždycky okouknu z lavičky a snažím se zapamatovat jejich zaběhnuté rutiny a automatismy. Sám chci působit na hřišti tak, aby mě nikdo neprokoukl," popisuje Síla, který je pro svůj tým platný také v jiných činnostech.

Vždyť jde o hráče s nejlepším pálkařským průměrem. Navíc o vůdčí osobnost Kotlářky. „Pokud není spokojený s atmosférou, dokáže na lavičce na kluky zařvat, povzbudit je. Když o něco jde, soustředí se na dvě stě procent. Je srdcem týmu," chválí manažer Chocholatý.

Kotlářka o víkendu dvakrát porazila Eagles (13:2 a 10:4) a počtvrté v řadě se probojovala do finále extraligy. V něm na ni čekají Draci Brno. Devatenáctinásobní šampioni si poradili s Arrows Ostrava a podvaadvacáté si zahrají o zlato. Nejdůležitější série české baseballové sezony, hraná na tři vítězství, začíná v sobotu od 13 hodin v Praze.

„Základem bude vyzrát na nejlepšího nadhazovače Brna Američana Jasona Jarvise. Bude to o maličkostech," vyhlíží finále Chocholatý, který bude opět spoléhat na hbitého loupežníka Sílu.

A jak k finále přistoupí Draci? „Chceme zapomenout, že hrajeme o jubilejní titul. Taktika je jasná. Budeme si plně užívat každý moment na hřišti," prohlásil za Brno Arnošt Nesňal.