To před týdnem bylo hůře. Ostravané si z metropole odvezli bod.

 „První zápas série byl z naší strany hodně nervózní. Moc jsme chtěli vyhrát. Díky tomu přišla spousta chyb. Druhý duel už byl klidnější, koncentrovanější, a proto jsme sérii vyrovnali," vracel se v čase hráč první mety v dresu Kotlářky Jakub Sládek.

 „Po víkendu jsme proto nebyli favorité. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, ale bylo nám jasné, že to bude moc těžké. Ostrava za sebou měla snad patnáct opravdu dobrých zápasů. Byla rozjetá a navíc hrála doma," pokračoval český reprezentant.

 „V Ostravě jsme začali skvěle. Prvnímu utkání naprosto dominoval náš nadhazovač Jason Daniels. A nám se naopak dařilo prosadit se proti nadhazovačům soupeře," připomněl hladkou výhru 10:1. Posléze ale přišlo na řadu pořádné drama.

„Zápas došel až do prodloužení. Oba týmy už byly hodně unavené. Všichni nadhazovači házeli fantasticky. A tak rozhodla úplná maličkost," líčil třiadvacetiletý muž s řadou zahraničních zkušeností.

 „Podařilo se nám týmově posouvat a dotlačit hráče k bodu. To soupeři naštěstí nedokázali a my už náskok udrželi," vysvětloval borec, na kterého v té chvíli čekala už pouze oslava.

 „Ta byla relativně krátká, ale o to vydatnější. Chvíli jsme si radost užili na hřišti a pak už všichni vyrazili na dlouhou cestu domů. V Praze šli ti, co měli ještě sílu, všechno doslavit. Převažovala ale únava a navíc hrajeme finále," poznamenal.

V něm narazí Kotlářka na hegemony českého baseballu, na sedmnáctinásobné mistry republiky Draky Brno.

 „To je moc silný tým se spoustou reprezentantů. V tréninku se jistě maximálně zaměříme na taktiku, nic jiného už nedoženeme," mínila opora Pražanů, která nevidí ve hře Draků mnoho nedostatků.

 „Slabiny snad ani nemají. Co jsem ale slyšel, tak jim bude scházet vynikající vnitřní polař Martin Schneider. A ještě jedné věci můžeme využít, jejich vysokého sebevědomí," dodal.

Jeho slova potvrdil i zástupce Brňanů, Tomáš Polanský.

„Jsem rád, že začínáme doma, musíme se do Kotlářky zakousnout. Věřím, že vyhrajeme a titul zůstane v Brně," vzkázal do Prahy.