Stejně jako v předešlém duelu, ve kterém zdolali Kotlářku 6:2, měli i v rozhodujícím utkání Brňané hru plně pod kontrolou.

První bod se jim podařilo získat ve třetí směně. Kotlářka ale v dohrávce po homerunu svého nejlepšího hráče Červenky vyrovnala.

V páté směně přidali Draci druhý bod a své vítězství zpečetili v osmé směně dalšími třemi body.

 „Využili jsme několik drobných chybiček soupeře. Měli jsme trochu více ze hry. Na nadhozu si vedl velmi dobře Samuels a utkání uzavřel bezchybným výkonem Chroust," mínil spokojený kouč Draků Brno Arnošt Nesňal.

To jeho protějšku, trenérovi Kotlářky Filipu Červenkovi, do řeči příliš nebylo.

 „Co k tomu říct. Draci mají vyrovnaný, dobře organizovaný tým. V soubojích, které jsme svedli, rozhodovala vyrovnanost lavičky. Nám se bohužel zranil jeden z klíčových hráčů Sládek a my jej plně nedokázali nahradit," vysvětloval lodivod.

 „Náš tým byl v play-off oslabený. Někteří z kluků, kteří za nás odehráli základní část extraligy už nastupovali v zahraničí za své univerzity. Na takto mladých hráčích máme postavený tým. Takový problém Draci rozhodně nemají," našel rozdíly v nestejné startovní pozici obou finalistů uznávaný kormidelník.

 „Na druhou stranu jsme ostudu neudělali a všechny naše zápasy rozhodly úplné maličkosti," poznamenal muž, který byl ze zisku stříbra vcelku spokojený.

 „Každý člověk chce samozřejmě vyhrát. Pokud se ale podívám na věc střízlivýma očima, tak musím říct, že jde pro náš klub o úspěch. Na všechny kluky jsem hrdý a chtěl bych jim za celou sezonu moc poděkovat," dodal.