Před několika týdny ovládl Mendrek společně s Králem turnaj v Ázerbajdžánu. Aktuálně stále drží postupovou pozici na letošních OH v Paříži. „Blíží se konec olympijské kvalifikace a je něco neskutečného, co se nám za poslední měsíce povedlo. Přepsali jsme už pět výsledků, All England bude šestý. Chybí nám poslední výsledek na přepsání a jsme velmi blízko k postupu do Paříže. Rozhodující budou také poslední turnaje – Panamerické hry a mistrovství Evropy,“ vysvětlil Mendrek, který byl v minulosti rovněž úspěšným singlovým hráčem.

Výhra v prvním kole je posune na olympiádu

Pokud by český pár dokázal soupeře z Japonska v prvním kole All England porazit, významně by se olympijským hrám přiblížili. „Prakticky by bylo rozhodnuto o našem postupu. Není to nic nehratelného, může se stát cokoliv. V té konkurenci si už soupeře nevybíráte, všichni tam jsou kvalitní,“ dodal Mendrek. Turnaj v Birminghamu je celkově pro 32 párů. Českým badmintonistům pomohlo, že se nepřihlásili například Němci nebo třetí a čtvrtý pár z Dánska.

close Adam Mendrek a Ondřej Král. info Zdroj: Sven Heise zoom_in Adam Mendrek a Ondřej Král.

Nastoupit v Birmingham Areně je pro každého badmintonistu významnou událostí a svátkem. „Mluvil jsem o turnaji s mými kolegy z bundesligového týmu. Říkali, že hala je nádherná. Zvláštností letošního ročníku je, že se bude hrát na šedých kurtech, vizuálně to bude vypadat krásně. Jako malý jsem All England sledoval na YouTube, je neuvěřitelné, že budeme hrát s Ondrou na tomhle turnaji a zastupovat Českou republiku. Jde o badmintonový Wimbledon,“ prohlásil Mendrek.

V minulosti se nejstaršího badmintonového turnaje zúčastnil například Petr Koukal nebo Kristína Gavnholt. Často čeští zástupci končili ale v kvalifikaci.