V základní části badmintonové extraligy neprohrála Slatina ani jeden duel, celkem si připsala 38 vítězných zápasů a 11 prohraných. Úřadující šampioni o víkendu zcela jasně ovládli derby brněnských týmů – hostující Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity porazili drtivě bez ztráty setu. Nejvíce se daří dánské hráčce Sara Lundgaard, která z deseti zápasů brala osm výher. Stejný počet má na svém kontě Jeppe Bay.

Ve statistikách domácí extraligy vládne Jan Louda, kterému se velice daří. Elitní český reprezentant ze 14 utkáních prohrál pouze jediné. Celkově získal 39 setů a neuspěl v deseti. Triumfoval také na kurtech Benátek nad Jizerou, když uspěl v singlu a v deblu s Jiřím Králem. S Plzní po základní části skončil na čtvrtém místě a v play-off vyzve pražský Meteor. „Prohrál jsem zatím jenom jeden zápas, jsem moc rád, že mám takovou statistku v extralize. Teď se budeme soustředit na čtvrtfinále proti Meteoru, naším cílem je se dostat mezi čtyři nejlepší týmy,“ prohlásil Jan Louda.

Lucie Krpatová.
Dvojnásobný úspěch: Král a Krpatová jsou domácími šampiony

Základní část badmintonové extraligy skončila a jde se do play-off. Na snímku hráči Benátek.Základní část badmintonové extraligy skončila a jde se do play-off. Na snímku hráči Benátek.Zdroj: BK 1973 BnJBenátky v letošní sezoně celkem zatím pětkrát vyhrály a dvakrát prohrály. Nejvíce se dařilo Mikkelu Mikkelsenovi z Dánska a hráčce ze stejné země Rikke Soby Hansem, kteří shodně vybojovali dvanáct výher ze čtrnácti duelů a jsou ve statistikách na druhém a třetím místě. Sokol Klimkovice z šesté pozice čeká čtvrtfinále, ve kterém vyzvou staré známé z B.O. Chance Ostrava. Za tento tým exceluje Tereza Švábíková, která zaznamenala devět výher z jedenácti utkání, což je pátý nejlepší dosavadní výkon.

Čtvrtfinále extraligy je na programu o posledním březnovém víkendu, poté následuje Final Four, kde se rozhodne o titulech.

Jiří Král.
Benátky Masters: Konec roku zpestří badmintonový turnaj. České barvy hájí Král

Výsledky 4. kola Extraligy smíšených družstev:

SK Brno Slatina – Badminton FSpS MU 7:0

BK 1973 Benátky nad Jizerou - BA Plzeň 5:2

SKB Český Krumlov – TJ Sokol Klimkovice 3:4

B.O. Chance Ostrava Sportclub – BK Meteor Praha 4:3

Závěrečná tabulka základní části

1. SK Brno Slatina 16 bodů

2. BK 1973 Benátky nad Jizerou 15 bodů

3. B.O.Chance Ostrava Sportclub 13 bodů

4. BA Plzeň 12 bodů

5. BK Meteor Praha 9 bodů

6. TJ Sokol Klimkovice 8 bodů

7. Badminton FSpS MU 3 body

8. SKB Český Krumlov 1 bod