Od roku 2017 vyhrála každý domácí šampionát a ukázat se chce také v O2 universum. V prestižnější hale se badminton v Česku doposud nepořádal. Navíc Švábíková je na velké prostory ze zahraničních turnajů zvyklá, ostatním nezkušeným hráčům to však může způsobit potíže. „Když je hala vyšší, tak je to těžší. Míče mohou mít jiné vlastnosti, proto hrajeme s péřovými. Jsem zvědavá, jak se s tím ostatní hráči poperou,“ doplňuje.

Nedávno se zúčastnila mistrovství Evropy ve Španělsku, kde se probojovala do druhého kola. Tam prohrála se 40. hráčkou světového žebříčku. „Nejsem zas tak zklamaná. Kdybych nestačila na někoho horšího, byla by to chyba. Ale výhrou v prvním kole jsem si dokázala, že na ty hráčky mám,“ komentovala Švábíková, která se připravuje v Dánsku. Zároveň v Ostravě studuje obor Trenérství a sportovní výkonnost. Hned po šampionátu ji tedy čeká zkouškové období. Jelikož studuje kombinovaně, nemusí být ve škole každý den a umožní jí to trénovat v Dánsku. „Teď jsem byla v Dánsku, ale týden přípravy není moc,“ popisuje.

Startuje český badmintonový šampionát.
Vyšší hala, jiný badminton. V pátek začíná domácí šampionát v O2 universum!

V Dánsku si pochvaluje hlavně prostředí. „Lidé tam mají badminton rádi, nikdo nechce nikomu ubližovat, každý každému přeje. Cítím se tam lépe, mohu tam být sama sebou,“ přiznává badmintonistka. V Dánsku má také přítele, který s ní cestuje na turnaje jako trenér a sparing. Zároveň se česká badmintonistka rozhodla pomoct ukrajinské hráčce. „Valerie se mnou bydlí v Dánsku. Přijela i její maminka se sestrou, a ještě přijede jedna hráčka. Holky u nás trénují a maminka se sestrou jsou u nás v bezpečí. Tatínka mají na Ukrajině, ale jsou v kontaktu,“ popisuje s tím, že se chtějí vrátit, až se všechno uklidní. Hráčky mají zároveň možnost zůstat a hrát za jejich oddíl.

Startuje český badmintonový šampionát. Zleva Jan Louda, Kateřina Zuzáková, Adam Mendrek, Michal Hubáček (pořadatel MČR).
Přelomové mistrovství pro český badminton. Znovu zářit chce i Kateřina Zuzáková