V aukci Nadace Jedličkova ústavu se nabízí mimo jiné hokejka brankáře Dominika Haška a také svetr, čepice a rukavice skokana na lyžích Jiřího Rašky. Jde o raritu, protože všechny ostatní Raškovy trofeje a osobní věci věnovala jeho rodina muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm, uvedla nadace.

Startovní číslo, běžecká hůlka i svetr 

Biatlonistka Gabriela Koukalová do dražby poskytla své startovní číslo z loňského Světového poháru ve finském Kontiolahti a slalomářka Šárka Strachová startovní číslo z olympijského závodu v Turíně. Snowboardistka Eva Samková nabídla svetr z aktuální sportovní kolekce Pchjongčchang 2018, lyžařka Kateřina Neumannová svou běžeckou hůlku.
Získané peníze podpoří dva členy Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha, kteří se v březnu chystají na závody Světového poháru v atletice vozíčkářů, a dalších tělesně postižených.

Paralympionik František se věnuje hodu kuželkou a diskem a má již početnou sbírku sportovních trofejí, patnáctiletá Rozálie poletí na závody poprvé a bude závodit v hodu oštěpem, diskem a ve vrhu koulí, uvedla nadace.