Na stadionech může být až 300 lidí, ale vše proběhne bez diváků. Závody v rámci projektu Spolu na startu jsou naplánovány na 173 místech republiky a běhat, skákat či vrhat mají všechny věkové kategorie.

Nejvyšší punc mají mít tři mítinky pro reprezentanty, z toho dva ve středočeském regionu. Na kladenském Sletišti se sejde opravdu skvostná sestava, v níž nechybějí medailisté z nedávné minulosti, kvalitu slibuje i mítink na kolínském stadionu Mirka Tučka.

Rada pro diváky: raději zůstat doma 

 Hygienická opatření budou odpovídat opatřením ministerstva zdravotnictví. „Účastníky budeme opakovaně vyzývat k dodržování rozestupů, rozhodčí, kteří mohou přijít do kontaktu se závodníky, budou mít roušky. Náčiní bude dezinfikováno před a po závodě, v jeho průběhu budou mít atleti v sektoru dezinfekci po ruce,“ sdělil Deníku předseda Sokola Kolín Jiří Tuček.

Známka vydaná Českou poštou k olympiádě v Riu de Janeiro s atletkou Zuzanou Hejnovou
Odvolací soud dal za pravdu Hejnové. Překážkářka je na poštovní známce

 Na Sletišti bude prostor atletického kolbiště od dalších částí areálu, kterých se omezení nedotkne, vymezený páskou.

 „Jde o to, aby lidi nechodili za závodníky k zábradlí. Nebudou smět ani na tribunu, protože počet tří set, z nichž je zhruba sto atletů, máme již naplněný. Na protější straně bude možné sledovat závody za páskou, ale fanouškům bych doporučil, aby se na přímý televizní přenos raději dívali doma,“ vzkázal Jiří Klesnil, předseda A. C. TEPO Kladno.

 V oštěpařském sektoru se sejdou světová rekordmanka Barbora Špotáková s úřadu- jící vicemistryní Evropy Nikolou Ogrodníkovou. V mužském klání nastoupí medailisté z mistrovství světa 2017 v Londýně Jakub Vadlejch a Petr Frydrych. „Oštěpaři budou mít k dispozici dezinfekci, ale reprezentanti používají každý své náčiní a oštěpy si mezi sebou nepůjčují,“ uvedl Klesnil.

Mezinárodní halový atletický mítink Czech Indoor Gala 2020, 5. února 2020 v Ostravě. Běh 1500m ženy (pravo) Kristiina Maki z Česka.
Stadion jí tolik nechyběl. Mäki běhá raději v lese

Pavel Maslák se objeví na méně tradiční trati 300 metrů a utká s Michalem Desenským, Patrikem Šormem a Janem Tesařem.

 S koulařem Tomášem Staňkem poměří síly jeho tréninkový parťák Ladislav Prášil. Prestižní nádech má kilometr v podání elitních mílařek Kristiiny Mäki, Simony Vrzalové a Diany Mezuliáníkové. Sprinter a trenér v jedné osobě Jan Veleba vyzve na souboj svého svěřence Dominika Záleského na v Česku neobvyklé distanci 100 yardů.

Kolínské rekordy v ohrožení 

 Kolínští pořadatelé využili projektu Spolu na startu a přesunuli na pondělí Polabské závody, které měly proběhnout 1. května. Představí se takřka kompletní ženská špička na 100 metrů překážek. O prvenství si to rozdají Markéta Štolová, Jana Novotná, Tereza Vokálová nebo sestry Barbora a Kateřina Dvořákovy. „Za dobrého počasí může být v ohrožení rekord kolínského stadionu, který má hodnotu 13,21,“ upozornil Tuček.

Tomáš Staněk, Pavel Maslák a Barbora Špotáková
Atletika ožívá. Na startu budou největší hvězdy

Zajímavý souboj slibuje závod na 1000 metrů, který se poběží jako Memoriál Mirka Tučka. Favoritem je Filip Šnejdr, dvojnásobný český mistr na osmistovce s osobním maximem 1:45,56. Pro zajímavost, atletické mítinky se konají i v Praze, najdeme tu hned 16 atletických podniků. Pořadateli jsou například Sparta, Slavia, Dukla, USK Praha nebo Spartak Praha 4.