Halová vicemistryně světa ze Sopot 2014 měla být hlavní hvězdou zličínského klání. Natržené vazy v koleni a přetížená šlacha ji ale na rozběhovou dráhu nepustily a donutily ji dokonce zrušit veškerá letošní vystoupení pod střechou.

Čtěte také: Švábíková na Zimní Pražské tyčce znovu vylepšila juniorský rekord

Na exhibici loňská vítězka nemohla chybět 

„Musím být trpělivá. Momentálně mám zakázáno i chodit. Asi už jsem stará," ušklíbla se třicetiletá atletka. Na exhibici ovšem loňská vítězka chybět nemohla. „Přibelhala jsem se alespoň fandit," popsala sympatická blondýnka, která rozdala desítky podpisů i úsměvů. „Pražská tyčka je skvělá akce. Lidé mohou nahlédnout pod pokličku našeho sportu. V televizi vidí jen prostřih. Výkon ovšem není o jednom skoku. Jsou za ním hodiny a hodiny příprav."

Při exhibici stres odpadá

Všestrannost kdysi udržela malou Jiřinku mezi tyčkaři. „Líbilo se mi, že se začíná gymnastikou. Sice se běhá, což moc nemusím, ale nejen po ovále. Důležitá je rychlost," vysvětlila atletka, jež by ráda zápolení nad vysokou laťkou dále propagovala. „Jsem Býk, který rád překonává překážky," vysvětlila. „Laťka se posouvá a nervozita stoupá… V tom je kouzlo naší disciplíny."

Při exhibicích stres odpadá. „V tyčce se musíte soustředit. Pokud ale máte formu, můžete si závody jen užívat. Těšit se s podpory diváků. Jak vás ženou výš a výš," vyznala se česká reprezentantka, jež věří, že už jí za týden lékaři povolí trénink a ona zazáří alespoň v letní části sezony.

Čtěte také: Zákazníci nakupují vedle závodníků. Taková je Pražská tyčka ve Zličíně