„Jde o dvě zcela odlišné situace. V Českém poháru jsme hráli v Hranicích, kde mají kvalitní tým. To potvrdili a po vyrovnaném utkání po zásluze zvítězili. V extralize jsme naopak nastupovali proti slabším soupeřům a každý od nás očekával jednoznačná vítězství. Tento tlak spojený s menší koncentrací způsobil vyrovnané první poločasy. Ve druhých jsme ale vždy dominovali,“ vysvětluje Janis Aliapulios.

„Nejde o žádnou krizi, i když je pravda, že předváděná hra nebyla podle našich představ,“ přiznává hráč, jenž operuje na pomezí základní sestavy a lavičky.

„Dukla je špičkový tým a s tím je spojená velká konkurence. Momentálně zraněný Kuba Kastner je na pravém křídle jednička. O tom kdo ho nahradí, rozhoduje trenér. V poslední době dává víc šancí juniorskému reprezentantovi Honzovi Syřínkovi, kterému se daří střelecky. O své místo na hřišti se ale poperu. Žádná nezdravá rivalita však mezi námi nepanuje, naopak máme radost, když se druhému daří,“ popisuje situaci na pravém křídle. I tento post může proti Jičínu rozhodnout.

„Jičín jsem před soutěží rozhodně nečekal tak vysoko. Podařilo se mu velmi dobře zkombinovat zkušenost a mládí. Příkladem může být Tomáš Babák, který spolu se zkušeným Michalem Krausem soupeře střelecky táhne. Jičínu také pomohl příchod brankáře Kuriala. Oproti minulým sezonám se hodně zlepšil v útoku. Jen Jičín a Karviná dosahuje letos v extralize v průměru více než třicet vstřelených branek na zápas,“ vypočítává klady soupeřů.

„Budeme muset vynikat v obraně, která je naší silnou stránkou. Určitě se nebudeme zaměřovat na nějakého konkrétního hráče, protože Jičín zdobí kolektivní výkon. Klíčové bude pokrytí jejich rychlého přechodu do útoku a výkon našich brankářů,“ přidává postřehy.

„Očekávám rychlou technickou házenou. Určitě se nedočkáme vyčkávací taktiky či nějakého zdržování. K vidění budou výborné zákroky brankářů, časté přechody do rychlého útoku. Pokud navážeme na naši hru s Karvinou, Zubřím či Lovosicemi o vítězství se ani v nejmenším neobávám. Nastoupíme-li do utkání jako s Kopřivnicí či Třeboní, Jičín využije příležitosti a my odejdeme poraženi,“ nabádá k ostražitosti Aliapulios.

David Nejedlý