Sám přitom proklouzl mezi šestku nejlepších jen těsně. V semifinále si nevěděl rady hned s prvním boulderem a ještě více než třicet sekund před vypršením limitu zamířil dozadu, aby pošetřil síly. Druhý boulder pak úspěšně zdolal, ve třetím zapsal v desátém pokusu zónu a čtvrtý pokořil celý napodruhé. Přesto se musel až do závěru semifinále strachovat, jestli mezi nejlepší postoupí.

„Ve finále jsem ani nebyl tolik nervózní, byl jsem spokojený se samotným finálovým výsledkem a chtěl jsem si to užít,“ popisoval Ondra po konci závodu.

Ve finále nakonec zdolal všechny čtyři bouldery a pro medaili si došel na tom třetím, který vylezl jen on a Korejec Dohyun Lee, který skončil první.

„Nakonec jsem měl štěstí, že zbývající bouldery mi zas tolik nesedly, ale naštěstí nebyly tak náročné. Normálně ty plotnovité bouldery nemám tolik rád, ale málokdy se staví položené bouldery na malých stupech. To je pro mě jako skalního lezce denní chleba. Tenhle boulder mi sedl a naštěstí jsem to nepokazil,“ řekl k rozhodující překážce český reprezentant.

Fotogalerie: Adam Ondra v semifinále Světového poháru v boulderingu v Praze na Letné

Pomohlo mu i skvělé gesto od německého lezce Yannicka Flohého. Ten po několika pokusech usoudil, že třetí boulder nepokoří, a tak se chopil smetáčku a více než třicet sekund oprašoval jednotlivé chyty pro dalšího lezce. Tím byl právě Ondra.

„Hned po dolezení jsem s ním mluvil a říkal mi to, takže jsem mu děkoval. Připravil to výborně,“ usmíval se po závodě Ondra.

Spokojenost z něj s medailí na krku přímo sršela. „Určitě se mi splnil sen. Obrovská spokojenost. Bylo to samozřejmě s velkým štěstím, ale i s velkou podporou místních fanoušků. Ti mě na třetím boulderu vyřvali nahoru,“ ocenil český olympionik podporu zaplněné Letné, která sportovně fandila všem lezcům a podporovala i vítězného Leeho.

Ten byl v Praze doslova k nezastavení. V semifinále vylezl první tři bouldery na první pokus a zasekl se až na tom posledním, kde nakonec zapsal jen zónu. Ve finále pak první boulder vylezl na druhý pokus a všechny zbylé rovnou napoprvé!

„Opravdu musím říct, že Korejec lezl celý víkend fantasticky. Už jen to, že v semifinále dal všechny tři první bouldery na první pokus, je výkon, před kterým musím smeknout,“ nechal se slyšet Ondra, který může jít do dalších závodů s dobrým pocitem.

„Do dalších závodů si vezmu optimismus a to, že mě lezení hlavně ve finále bavilo. Publikum tady bylo fenomenální. Naprosto. Byl to jeden z nejhezčích závodů, co jsem mohl zažít,“ zářil.

Všechnu svoji přípravu bude nyní Ondra směřovat k mistrovství světa ve švýcarském Bernu, kde bude mít první možnost, jak se nominovat na olympijské hry.

„Vím, co je potřeba, abych měl šanci se nominovat na olympiádu. To je připravit se dobře na lezení na obtížnost, kde daleko méně záleží na štěstí a daleko více na tom, jak fyzicky jsem připraven. I fyzická připravenost ale dneska byla dobrá,“ zakončil stříbrný medailista.