Po sobotních semifinálových porážkách přišly nedělní boje o bronz. A florbalistky Děkanky porazily švédské mistryně Rönnby IBK 2:1 v prodloužení. „Medaile je super,“ prožívala euforii trenérka Markéta Šteglová.
Florbalisté Tatranu Střešovice nestačili na finský SC Classic – 3:12. „Skvělý turnaj. Jsem na kluky hrdý,“ vyznal se kouč Petr Ďarmek.
Máte za sebou poslední vystoupení. Byly to nervy?
Šteglová: Určitě. Rozhodla až osmá minuta prodloužení. Vyrovnaný zápas, fyzicky strašně náročný. Šlo o utkání, kde šlo všechno nahoru dolů.
Ďarmek: Byly, ale jde o realitu. Pokud bychom byli odpočatí, zdraví, tak nemusel být výsledek o třetí místo, tak krutý. Takhle šlo o bezmoc.
Jak jste prožívali zápas na lavičce?
Šteglová: V pohodě, něco už mám za sebou. Čekala jsem, že holky podají výkon jako v semifinále, tedy vyrovnaný. Medaile je prostě super.
Ďarmek: Naše chyby vyplynuly z velké únavy, ale na kluky jsem hrdý.
Jak hodnotíte celkové vystoupení na Evropském poháru?
Šteglová: Spokojenost. Co jsme chtěli, to se nám podařilo. Dokázali jsme hrát vyrovnané zápasy, otevřenou hru. Musím zopakovat: absolutní spokojenost. Holky strašně dřely, viděly, že to jde.
Ďarmek: Jde o jeden z největších úspěchů. Postup do semifinále nebyl vůbec jednoduchý. Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že obsadíme čtvrté místo, tak bych mu nevěřil. Pokud by řekl sedmé osmé, tak ano.
Měly vaše výkony nedostatky?
Šteglová: Samozřejmě. Nestačíme ve střelbě v rychlosti, v práci s míčkem, je toho spoustu, ale dokážeme to nahradit zase jinými věcmi. Zápasy máme nahrané, takže po návratu vše rozebereme, abychom se zlepšili a vyhráli jednou celý Evropský pohár.
Ďarmek: Chybí zkušenosti, rychlost, přechod do útoku. V lize podobných utkání jako tady moc nesehrajeme, jestli vůbec nějaké.
Proběhnou oslavy?
Šteglová: Určitě. Večer jdeme do místního baru. Asi půjde o velikou akci, ale holky vědí, že je v sobotu čeká liga. Na chvíli dostanou odpočinek, potom jdeme zase makat.
Ďarmek: Kluci budou spíše odpočívat. Jsou vyždímaní, těší se na spánek.