„Dá se tak trochu říci, že každý v Radotíně dostává do vínku, že bude lakrosistou,“ říká s nadsázkou Roman Pokorný, prezident LCC Radotín.

„Jeho“ klub má dohromady 16 týmů. Od dětí přes elitní A–tým až po starou gardu.

"Je to dost oddílů. Fungujeme jako šikovný zájmový kroužek a rodiče k nám děti rádi pošlou, protože vědí, že se postaráme,“ říká Pokorný.

A pozor, věc málo vídaná. Klub se převážně skládá z ryzích radotínských rodáků. „Naplaveniny moc nemáme,“ říká brankář Tomáš Říha.
 
„Je to uzavřený městečko,“ dodá Pokorný, šéf, který je výjimkou. On z Radotína není.
Klub vznikl před 21 lety z turistického oddílu Strážci. I proto si elitní tým říká Custodes a děti zas Strážci bran.
Lakrosem prostě Radotín žije a je v něm dobrý. Ne, nejlepší. Ale proč? „Tím, že jsme trošku mimo Prahu, tak jsme víc parta. Jsou mezi námi od malička silný pouta. Lidi jsou ochotnější víc udělat pro společnou věc,“ uvažuje Říha.
Rozpočet klubu spadajícího pod místní Sokol přesahuje milion korun a obtížně se naplňuje. Za titul hráči odměny nedostali, ale to nevadí. „Lakros není vrcholový sport, ale já mu říkám sport jednadvacátého století. Je tvrdý a mužný,“ říká Pokorný.
Boxlakros má podobné vlastnosti jako basketbal, třeba se musí vystřelit do 30 vteřin. A připomíná hokej. „Jenomže víceúrovňový. Míč lítá nahoru dolů a přihrávky jsou rychlé,“ podotýká Pokorný.
Radotín už znají i v cizině. Memoriál Aleše Hřebeského je totiž nejprestižnější boxlakrosovou událostí v Evropě.
LSS Radotín
vznik: 1986
zakladatelé: mj. Jan Barák, Miroslav Knotek, Pavel Sedlák, Jiří Pechan
úspěchy: šestinásobní vítězové boxlakrosové ligy, fieldlakros, lakros žen
počet týmů: 16
adresa: Vykoukových 622/2
153 00 Praha–Radotín
kontakty