Nicméně nebylo absolutně žádným tajemstvím, že Iveta Bartošová dlouhodobě zápasila s různými závislostmi, nejvíc ale se závislostí na alkoholu. Tato rozporuplná osobnost české hudební scény svou největší popularitu sklízela především v osmdesátých letech minulého století.

Nástup do podvědomí veřejnosti, jak známo, učinila s Petrem Sepéšim, s nímž po talentové soutěži v roce 1983 tvořila pěveckou dvojici. Velmi rychle známé duo ale netrvalo dlouho Sepéši zemřel v roce 1985 po tragické nehodě na železničním přejezdu.

Popularita zpěvačky však postupem času postupně ochabovala, především bulvární média ji ale ze zřetele nepustila. Sama zpěvačka jim zavdávala řadu příčin, proč po neúspěšném pokusu o návrat na výsluní nadále plnit titulní stránky.

Dvě manželství, jedno s hercem a producentem Jiřím Pomejem, druhé s Josefem Rychtářem, jeden nedospělý syn Artur, 17 vydaných desek, držitelka tří Zlatých slavíků a několika cen TýTý. Tolik hrubý výčet umělecké činnosti. Minulost se včera smrskla mezi koleje, nad nimiž se skláněli záchranáři i kriminalisté, aby ohledali místo i tělo po údajné sebevraždě Ivety Bartošové. Což už žádná spekulace není, ale smutná skutečnost.

Zpráva o tragédii v Uhříněvsi se rozšířila velmi rychle

Omlouváme se za zpoždění vlaku; vlak je zpožděn z důvodu střetnutí na železničním přejezdu. Předpokládaná doba zpoždění je asi deset minut. Tohle hlášení určené cestujícím dávalo včera najevo, že se stal malér. „Nějaká paní skočila pod vlak, ale už zase jedeme," hlásil do telefonu školák z vlaku jedoucího od Uhříněvsi k Říčanům, že se opozdí.

Brzy se ale rozlétla zpráva nejen Prahou, ale roznesla se i mezi cestujícími: na kolejích zemřela Iveta Bartošová! V době mobilů s přístupem na internet se nic neutají, a tak cestující zvědavě vyhlíželi z oken.

Rozruch přinesla tragická událost nejen u trati, kde se neštěstí stalo. Nebývale živo bylo i nedaleko v Uhříněvsi před domem, kde zpěvačka žila s manželem Josefem Rychtářem. Toho odpoledne odvážela sanitka, ale zanedlouho se vrátil zpět. „Ráno byla naprosto v pořádku; nevím, jestli jí došly síly,"stýskal si a vpodvečer šel položit kytici přímo na místo tragédie. Neobešlo se to bez asistence policie, po trati už zase normálně svištěly vlaky…

Okolnosti tragédie zůstávají předmětem policejního vyšetřování.

Pod tlakem bulvárních novinářů…Uštvala ji bulvární média. Tyhle ohlasy z řad někdejších spolupracovníků Ivety Bartošové nebylo možno přeslechnout. Nezakrytě to dává najevo třeba skladatel a producent František Janeček byť nepopírá, že na tragédii se podepsala souhra nešťastných náhod. Vliv bulváru je prý ale jednoznačný. Ještě mnohem ostřeji se po tragédii vyjádřil i manžel Josef Rychtář. Někdejší manažer Lukáš Rejmon dokonce před podobným koncem v minulosti varoval, pokud se Bartošová nestáhne zcela do ústraní.

Dopis na rozloučenou, Iveta smrt plánovala čtyři dny!

Manžel Josef Rychtář potvrdil serveru tn.cz, že zpěvačka spáchala sebevraždu. A doložil to dopisem na rozloučenou pro syna.

Dopis na rozloučenou pro syna.

Iveta Bartošová možná plánovala sebevraždu čtyři dny před osudnou chvílí, kdy svůj život ukončila skokem pod jedoucí vlak. Na dopise pro milovaného syna Artura je totiž datumem 25. 4. 2014. "Miluji tě, nade vše. Jsi dospělý a neztratíš se. Odpusť mi, já už nemám sílu jít dál. Dům je tvůj a peníze, které mi zbyly taky. Miluji tě, tvoje máma," napsala zpěvačka.

Iveta podle všeho napsala dopis i svému manželovi, ve kterém má údajně stát: "Budu se na tebe dívat odjinud." Josef Rychtář se večer vydal s květinou a svíčkou k místu tragédie.

Rychtář položil květiny na místo, kde zemřela jeho žena

Josef Rychtář klade květiny na místo, kde Iveta Bartošová ukončila svůj život.Manžel tragicky zesnulé zpěvačky Josef Rychtář krátce poté, co opustil brány psychiatrie v Bohnicích, sebral poslední síly a šel na místo, kde dnes krátce před polednem srazil vlak Ivetu Bartošovou.

Rychtář položil na místo, kde tragicky zesnula jeho manželka, několik bílých růží, aby uctil její památku. Celou dobu byl mlčky, pouze odpověděl na několik dotazů novinářů. "Byla to křehká žena, mnoho věcí jí ublížilo. Byla velmi citlivá," pronesl zarmoucený Rychtář.

Z místa v kolejišti si odnesl malý kamínek, zřejmě aby nikdy nezapomněl na ženu, kterou si teprve před několika měsíci vzal za manželku.

Díky za krásné písničky, už jen za Tři oříšky pro PopelkuSmrt zpěvačky Ivety Bartošové včera okamžitě vyvolala řadu reakcí lidí neznámých i slavných jmen.

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Jako zpěvačku jsem ji měl moc rád, už jen pro její krásné Tři oříšky pro Popelku. Je mně to moc líto, bohužel mediální dění okolo její osoby v posledních letech jí z jejích problémů vůbec nepomohlo, ba naopak. Díky za krásné písničky, které jsem rád poslouchal už jako dítě.

Moderátor Jan Musil: Říkal jsem si, že to je „jen" spekulace a podobnost. Není. Osud jí připravil cestu, která končí. I tak se najdou ti, kteří spekulují, haní a hledají všechny možné důvody. Svůj důvod si ale asi odnesla s sebou… Nechejme ji v klidu spát…

Zpěvák Richard Krajčo: A je to tady. Český bulvár to dokázal. Má na svědomí první smrt. Je to smutné, strašně smutné. R.I.P IB

Nešťastná a nemocná. Zemřela Iveta Bartošová

Pády a pokusy o návrat na pódia. Její život v posledních letech sledovali lidé jako jednu velkou reality show. Stejně tak tomu bude i s její smrtí v následujících dnech. Prostě snadný terč. Stále hledající štěstí. Zpěvačka Iveta Bartošová včera dopoledne další hledání vzdala. Svůj život ukončila skokem pod vlak. Následkům zranění na místě podlehla. Jako první to potvrdil syn manžela zpěvačky Josefa Rychtáře.

Tragická událost se stala na benešovské trati u Uhříněvsi; ve směru jízdy na Kolovraty. Právě v pražské části Uhříněves Bartošová žila se svým posledním manželem.

Natálie Kocábová: Zabil ji stát

Smrt zpěvačky okamžitě vyvolala řadu reakcí. Na sociální síti Facebook na ni vzpomínaly tisíce fanoušků, ale také známé osobnosti. „A je to tady. Český bulvár to dokázal. Má na svědomí první smrt. Je to smutné, strašně smutné," napsal zpěvák Richard Krajčo. „Ivetu Bartošovou zabil stát. Mimo jiné. Ať jí je země lehká," uvedla zpěvačka Natálie Kocábová. „Je to velká lidská tragédie… Cokoli v tuto chvíli říct, je zcela zbytečné," vzkázal Karel Gott.

Do smutku i rozpaků uvrhla náhlá smrt Ivety Bartošové také mnoho obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm, odkud zpěvačka pocházela.

Bartošová se narodila jako dvojče sestry Ivany 8. dubna 1966, ve Frenštátě vychodila základní školu a později gymnázium. V té době už zpívala s kapelou Dianthus po zábavách. Vítězství sedmnáctileté zpěvačky v okresním kole soutěže Talent bylo prvním krokem k pozdější hvězdné kariéře. Krátce na to začala zpívat s kapelou Laser.

„Ať na tom byla, jak na tom byla, to neměla dělat," řekl Jiří Unruh, bývalý kytarista skupiny Laser a současný kameraman ČT. Po Ivetě Bartošové mu zůstala podepsaná gramodeska a kazeta s videoklipy. „Dala mi to asi před deseti lety, když byla ve Frenštátě na nějaké akci. Hodně mě to dneska vzalo, i když jsme spolu hráli jen několik měsíců," dodal Unruh.

Vzpomínky hudebního publicisty

Po zpívání s Laserem začala Bartošová vystupovat s Petrem Sepéšim. „Všechno se zdálo být zalité sluncem, kdyby Petr tragicky nezahynul ve své právě pořízené škodovce na železničním přejezdu u Mariánských Lázní. Nic už potom nebylo tak bezstarostné a šťastné. Ivetě se zprvu na sólové dráze dařilo, spolupracovala s kapelou Golem, chvíli byla členkou skupiny Balet (odtud hit Hej, pane diskžokej). Pod ochranná křídla ji vzal Ladislav Štaidl. Z té doby jsou také poslední Ivetiny solidní nahrávky. Po rozchodu obou uměleckých a životních partnerů to s Ivetou bylo čím dál tím horší," vzpomíná hudební publicista Miloš Skalka.

V posledních letech se zpěvačka stala častým soustem bulváru, který neustále probíral její vztah k alkoholu i problémové vztahy s muži. Začala se také vracet do domovského Frenštátu a vystoupila i na loňském Ples Fren music. Pro Ivetu Bartošovou to bylo první vystoupení v loňském roce. „Hodně se na to těšila, už proto, že měla vystoupit před svými známými. Byla trochu nervózní, ale v pohodě. A myslím, že i přesto, že zpívala na playback, tak se jí to celkem povedlo. Lidé ji vzali," vzpomíná organizátor plesu Aleš Luchesi.

Princezna českého popuIveta Bartošová patří k nejúspěšnějším českým zpěvačkám 80. a 90. let. Třikrát se stala zlatou slavicí a několikrát zvítězila v televizní anketě TýTý. Dětství a dospívání prožila ve Frenštátě pod Radhoštěm. První úspěch ji potkal v roce 1983, kdy zvítězila v okresním kole soutěže Talent v Novém Jičíně. Na Mladé písni v Jihlavě se poprvé potkala s Petrem Sepéšim, s nímž později vytvořila úspěšný pěvecký pár. Spolupráce však skončila tragickou nehodou Sepéšiho.

Po návratu na scénu se stala krátce členkou skupiny Balet. Na jaře 1987 začala spolupracovat s Orchestrem Ladislava Štaidla, který se na mnoho let stal jejím životním partnerem a měla s ním syna. Počátkem roku 1997 přijala nabídku Karla Svobody k účinkování v muzikálovém hitu Dracula a od té doby se objevila i v řadě dalších muzikálů.  Od začátku roku 2000 však začala její popularita klesat, částečně i kvůli skandálům v osobním životě. Loni na podzim se podruhé vdala za podnikatele Josefa Rychtáře.

Ivetě Bartošové můžete zapálit svíčku k uctění její památky ZDE.