Bylo zřejmé, že je třeba okamžitě jednat – a karlínští policisté neváhali. Jeden z nich se okamžitě vrhl do chladné vody. „Byť jim v danou chvíli připadala minuta stejně dlouhá jako hodina, trvalo pouze pár okamžiků, než ženu vytáhli na břeh," konstatoval Hulan. V té chvíli už na místě pomáhala i první z hlídek městské policie; na cestě byli i hasiči a záchranáři, stejně jako další vozy policistů i strážníků.

Ženu v bezvědomí začali oživovat právě strážníci. Masáž srdce doplnilo i použití automatického defibrilátoru pro laické použití, který jedna z hlídek městské policie měla v autě. Jeho program však po vyhodnocení stavu pacientky nedoporučil výboj. „Strážníci tak nadále pokračovali v nepřímé masáži srdce," poznamenal v pátek Jan Čihák z centrály městské policie.

Záhy se přidali i zdravotníci včetně lékařky – a po 20 minutách doktorka rozhodla o ukončení resuscitace. Bylo totiž zřejmé, že životní funkce se podařilo obnovit a ženino srdce již pracuje samo. Pacientku, která byla ve velice vážném stavu, převezla sanitka do nemocnice. Tam putoval také jeden ze zasahujících policistů, který byl velmi silně podchlazen. Poté, co vylezl z vody, se sice snažil zahřát ve služebním autě – to ale nestačilo.

Co zatím neznámou ženu přimělo k osudovému skoku, zůstává předmětem šetření. Policisté se také snaží zjistit další pozadí události.