Stála na nástupišti za bezpečnostním pásem a vyhlížela příjezd soupravy. Jako první se ale blížil vlak k protilehlému nástupišti a dívka se rozběhla tam. Chce skočit, nepochyboval svědek a mladou ženu násilím zadržel.

Ta pak odhad pohotového pasažéra potvrdila - sebevražedné úmysly přiznala svému zachránci i přivolaným policistům. Záchranáři pak pacientku odvezli do péče psychiatrů, připomněl policista Tomáš Hulan.

Oprátka z kytarové struny

„Je na místě poděkovat zachránci za jeho všímavost ke svému okolí, se kterou se v této době setkáváme poměrně ojediněle. Věřím, že zachránci budou vděčni i příbuzní dívky," poznamenal.

U druhého dramatu se šťastným koncem zasahovali policisté z pohotovostní motorizované jednotky ve středu pět hodin po půlnoci v Křišťanově ulici na Žižkově. Přivolala je žena slyšící z bytu souseda nezvyklý lomoz  a následně chroptění.

Policisté se snažili vniknout dovnitř, nejprve ale museli přeříznout bezpečnostní řetízek na dveřích. A rychle! Na záchodě pak našli 44letého muže, který se snažil oběsit; oprátku si vyrobil z kytarové struny. Zprvu to nevypadalo moc dobře, během dne ale přišla z nemocnice zpráva, že zachráněný už je mimo ohrožení života.

Oživování bylo úspěšnéDo boje o lidský život zasáhli v úterý odpoledne pražští strážníci. Hlídku v obchodním centru na Smíchově oslovila mladá žena s tím, že na dámských toaletách se udělalo nevolno starší návštěvnici. Vzápětí to příslušníci městské policie viděli za vlastní oči: ze dveří vyšla pobledlá žena, která se po pár metrech začala sunout k zemi.

To, že ji zachytili, nestačilo: byla v bezvědomí. Ženu proto položili na zem a volali záchrannou službu. Zanedlouho se museli pustit do masáže srdce, protože žena přestala dýchat. Oživovací pokusy byly naštěstí úspěšné ještě před příjezdem sanitky: pacientka se nadechla a začala reagovat. Záchranáři ji pak odvezli do nemocnice.