V obou případech se ho policejní vyjednavačce podařilo přesvědčit, že má smysl hledat jiné řešení.

Na místo, kde se nechal od sebevraždy odradit a pak zachránit už v noci z 25. na 26. srpen, se muž se stejným záměrem vrátil v noci na sobotu. Opět překonal zábrany namontované speciálně proti sebevrahům (což se po léta od jejich instalace nikomu jinému nepodařilo) – a před půlnocí se znovu připravoval na to, že se vrhne do hlubiny.

Zasáhl náhodný kolemjdoucí, který nejen přivolal pomoc, ale byl i prvním z těch, kteří se snažili sebevraha od jeho úmyslu odradit. Pak dorazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky – a nakonec se svými argumenty uspěla policejní vyjednavačka.

K muži stojícímu na nebezpečné straně zábradlí se poté, co se ho podařilo od jeho úmyslu odradit, spustil z výsuvného žebříku hasič s lezeckou specializací – hasiči byli pro všechny případy připraveni k zásahu nahoře i dole pod mostem se vzduchovou matrací – a dopravil sebevraha do bezpečí zpátky na most.

Následně se pacienta ujali záchranáři, kteří ho převezli do péče psychiatrů. Stejně jako minule, kdy se v opilosti rozhodl udělat totéž – a putoval do nemocnice v Bohnicích. Tehdy mluvčí policie Andrea Zoulová uváděla, že se jednalo o 39letého muže – podle Jiřiny Ernestové z centrály záchranářů však šlo pacienta ve věku 28 let.

Čtěte také: Sebevraha na Nuselském mostě přemluvila vyjednavačka