Oznámení o události přijaly záchranné složky v 11 hodin dopoledne z linky 112 s tím, že se jednalo o střet dvou osobních vozidel. Na místo okamžitě vyrazili dobrovolní hasiči z Rudné a profesionální jednotka z Kladna. Po nehodě museli hasiči zaklíněného řidiče z vozu vyprostit.

„Hasiči museli použít hydraulické nářadí. Poté, co dostali zaklíněného muže z vozu ven, předali jej záchranářům a provedli úklid po dopravní nehodě,“ upřesnila mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Řidič utrpěl středně těžké zranění, se kterým musel být transportován do nemocnice. „Pacient měl zlomenou dolní končetinu, byl při vědomí a po ošetření jej záchranáři převezli sanitkou do motolské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Podle policie mělo k nehodě dojít při špatném předjíždění. Řidič citroënu se už nestihl zařadit, narazil do předjížděného vozu a poté do stromu. „Oba řidiči měli při kontrole negativní zkoušku na alkohol v dechu,“ dodala mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Po celou dobu zásahu byla silnice uzavřena.