Auta evidovaného jako kradené si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli na ulici U Plynárny krátce před devátou večer. Na signál k zastavení šofér nejprve zareagoval – vzápětí ale dupl na plyn a uháněl pryč.

Ulicemi metropole se s policisty v zádech řítil rychlostí, jakou vůz dal; v jednom okamžiku se ručička tachometru blížila až k hodnotě 150 km/h.

A uprchnout chtěl za každou cenu: na ostatní účastníky silničního provozu nebral nejmenší ohledy, na červenou na semaforech už vůbec ne. Na pronásledovatele v policejním voze pak přímo útočil: pokoušel se je vybrzdit.

Drogy muž nepopíral

Přítrž řádění uprchlíka, který za čtyři minuty stihl zběsile projet sedm kilometrů, nakonec udělal náraz. V křižovatce ulic Olbrachtova a na Strži dotyčný napálil do auta jedoucího před ním. Tím byl ujíždění konec, protože vůz, za jehož volantem seděl, zůstal poškozený natolik, že dál jet nemohl. Muž za volantem i dva spolujezdci pak byli zadrženi.

Následovala policejní rutina, jejíž součástí je i test na návykové látky. Vyšel pozitivně. Muž za volantem ani nepopíral, že je uživatelem drog. „Přiznal, že si odpoledne nitrožilně aplikoval pervitin. Policisté také zjistili, že má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel až do září roku 2017," poznamenal Daněk.

K soudu, kde už to zná a ví, jak to v jednací síni chodí, se zase vrátí. Je totiž podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí, neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci. „V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí až na tři léta," připomněl Daněk.